Fogyás: 5 hiba, amit te is már biztosan elkövettél

Olvasási idő kb. 3 perc

Fogyni olykor igen reménytelen küldetésnek tűnik. Van, hogy hiába a kemény munka, nem jönnek az eredmények. Nézzük, hol lehet a gond!

Minden fogyókúrázónál eljön az a pillanat, amikor úgy érzi, hiába sanyargatja magát és tartja be szigorúan a táplálkozás és mozgás tekintetében megszabott mennyiséget, egyszerűen nem történik semmi. Maradnak a zsírpárnák és a kilók. Bakoss Kata, az Oxygen Wellnes edzője összegyűjtötte a fogyózók által elkövetett leggyakoribb hibákat

A kilók bűvöletében

Nagyon gyakori, hogy a fogyókúrázó túlságosan is a kilókra koncentrál és emiatt nem érzékeli a változást, holott a kilók mindössze mérőszámok. A súlyt rengeteg minden befolyásolja, a testben lévő folyadéktól kezdve az izmaink összetételén át az egyéni anyagcseréig. Az ember testsúlya egyetlen nap alatt képes akár 1,8 kilogrammot is változni attól függően, hogy éppen mennyit ettünk vagy ittunk. Éppen ezért a számok helyett inkább azt nézzük, mennyivel könnyebben ránk jönnek a korábban szűk ruhák.

Túl sok vagy túl kevés bevitt kalória

A súlyvesztés az energiabevitel visszafogásán és az energiafelhasználás növelésén alapul. A lényeg, hogy több legyen az elégetett, mint a bevitt kalória. Ha túl sokat viszünk be, nem fogunk fogyni, ha viszont sokáig túl keveset, akkor állandóan éhesek leszünk, és még az anyagcserénk is lelassul, ráadásul nem zsírt, hanem izmot fogunk veszíteni.  

Az edzés hiánya vagy a túlzásba vitt mozgás

Fogyókúra idején amellett, hogy zsírt veszítünk, elkerülhetetlen, hogy izomból is lemegy valamennyi. Ám ha csak koplalunk, miközben a mozgást hanyagoljuk, akkor nagyrészt csak izomtömegből fogunk fogyni. De hasonló a helyzet akkor is, ha túl sok kardiózunk, szóval ha nem akarsz csalódni, mindenképpen kérj tanácsot egy dietetikustól és egy személyi edzőtől, ahelyett, hogy ész nélkül vágnál bele a nagy fogyás projektbe.

Súlyok nélkül

A sikeres fogyókúrához elengedhetetlen a súlyzós edzés! Bizonyított tény, hogy a súlyokkal végzett feladatok a legideálisabbak az izomépítés és zsírégetés egyensúlyának fenntartásához. Igazán jó eredményeket a kardió- és súlyzós edzés arányának megfelelő összeállításával érhetünk el. 

A zsírszegény és “fogyókúrás” ételek csapdájában

Ezek az ételek ugyanis gyakran tele vannak cukorral, azért, hogy valami ízük legyen. Ezek a zsírszegény termékek ahelyett, hogy eltelítenének, csak még éhesebbé tesznek, ez pedig arra ösztönöz, hogy többet és többet együnk belőlük. A csodákat ígérő reklámok és vonzó élelmiszercímkék helyett hallgass inkább az orvosokra!

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek