Locsolási tilalmat vezettek be Magyarországon: itt tilos megnyitni a kerti csapot
Locsolási tilalmat rendeltek el a Pest vármegyei Nyáregyházán, hogy az ivóvizet folyamatosan biztosítani tudják a településen.
Locsolási tilalmat rendeltek el a Pest vármegyei Nyáregyházán, hogy az ivóvizet folyamatosan biztosítani tudják a településen.
A kánikula fokozódásával párhuzamosan nő tavaink vízhőmérséklete is. A HungaroMet jelentése szerint a Balaton Siófoknál 28, a Velencei-tó Agárdnál 30 fokos, a Fertő-tó 28, a Tisza-tó pedig 26 fokos. Ennek azonban csak a fürdőzők örülhetnek, tavaink élővilágának cseppet sem tesz jót.
A forró nyári napokon nem könnyű megőrizni a hidratáltságot. Erre a célra a legjobb a víz, de azt nem mindenki szereti, és inkább mást választ. Nézzük, mi történik, ha sportitalt vagy üdítőt iszol kánikulában.
Délkelet-Ázsiában él egy különleges törzs, amelynek tagjai a világ legjobb szabadbúvárjai. Több mint 10 percig bírják a víz alatt, és akár 70 méteres mélységig is képesek leúszni – mindössze egy saját készítésű fa szemüveggel és egy súlyokkal preparált öv segítségével. Ők a bajauk vagy más néven a tengeri nomádok.
Fekete, szennyezett víz folyik a dunavarsányi csapokból, egy korábbi csőtörést okolnak a furcsa jelenségért, mellyel nagyon nehéz megbirkózni.
Több tonnányi naptej oldódik bele a tóba naponta, de mindemellett vegyszer- és gyógyszermaradványokat is találtak a Balaton vízében.
Aki természetes vizekben szeretné magát a nagy melegben hűteni, az komoly büntetésre számíthat, ha nem figyel oda. A tiltott helyeken történő fürdés 5-150 ezer forint közti bírsággal is járhat.
Balatoni angolnákat vizsgálnak a magyar kutatók: a különös külsejű vízi lényeket egy parazita támadja, szaporodni a tóban nem képesek, mégis ott vannak legnagyobb állóvizünkben.
Vannak, akik a nagy hőségben beengedik a gyerekeket vagy a kutyákat a szökőkutakba, hogy felfrissüljenek egy kicsit a vízben, pedig ennek az egészségre veszélyes következményei is lehetnek.
A kutyáknál is figyelni kell arra, hogy biztonságos forrásból juthassanak vízhez: bele is betegedhet az állat, ha nem megfelelő folyadékot iszik.
A vízügyi hatóság április 16-án vett mintát a patakból, az azok alapján elvégzett vizsgálatok eredményei szerint sem a Salgó-, sem a Tarján-patakban nincsen határértéket meghaladó szennyezés.
Egy veszélyes anyagokat kezelő telepről folyik ki a szennyezett víz, melyben rákkeltő anyagok jelenlétére bukkantak.