Ennyit tett száz év nemesítés a kutyákkal
A tenyésztés célja eredetileg az volt, hogy a kutyák a lehető legjobban ellássák a feladatukat. Manapság viszont sokszor már csak az esztétikáról szól, amiért ráadásul az állatoknak betegségekkel és kínokkal kell élniük.











