Ólom a csapvízben: kiderült, hogy tulajdonosként mi az, amiért felelős vagy
A Fővárosi Vízművek összegezte mindazt, amit a csapvízben lévő ólomról, a vízvezetékek karbantartásáról, illetve a vízminőségről tudni érdemes.
A Fővárosi Vízművek összegezte mindazt, amit a csapvízben lévő ólomról, a vízvezetékek karbantartásáról, illetve a vízminőségről tudni érdemes.
A gyomornedv-ellenálló gyógyszerek hatóanyaga túl hamar kioldódhat, ha nem csapvízzel vesszük be őket.
Hazai viszonylatban Budapesten az átlagosnál nagyobb az esély arra, hogy az ivóvízben ólom legyen. Az emberi test számára azonban nem létezik biztonságos vérólomszint, már kis mennyiségben is komoly károkat képes okozni a szervezetben.
Sokan úgy próbálnak időt spórolni a konyhában, hogy forró csapvizet használnak a főzéshez, hiszen így rövidebb idő alatt elkészülhet az étel. Ez azonban megnöveli annak esélyét, hogy ólom oldódjon ki a csapvízbe.
Nyomáscsökkenés és vízzavarosság várható Csepel Királyerdőben jövő héten. Vízhiányra is számíthatnak az itt élők.
Vízhiányra és nyomáscsökkenésre kell számítani Budaörsön és Budapest IX. kerültének egyes részein. Október 22-én és 23-án a vízellátást több helyen szükségkutakkal oldják meg.
Több településen is rekonstrukciós és karbantartási munkálatok kezdődnek az Észak-zalai Víz- és Csatornamű Zrt. szolgáltatási területén. A szolgáltató több helyen lajtoskocsikat állít munkába.
A Veszprém vármegyei Vilonyán és Papkeszin kizárólag forralás után lehet fogyasztani a vezetékes ivóvizet, miután szalmonella baktérium jelenlétét mutatták ki. Eddig 12 ember lett beteg.
Napok óta kukacokkal és szúnyoglárvákkal van tele a szakályi csapvíz. A helyiek közel egy hete csak vízszállító autóból és a közeli forrásból jutnak ivóvízhez.
Sokan javasolják régi praktikák nyomán, hogy a vérző sebeket víz alatt kell lemosni. Dr. Pető Botond gyógyszerész szerint azonban ez az egyik legrosszabb, amit tehetünk.
Az otthoni víztisztító berendezések számos egészségügyi kockázatot hordoznak szakemberek szerint. Mégis sokan használják őket annak ellenére, hogy Magyarországon általában semmi nem indokolja, hogy tisztított ivóvizet igyunk.
Több mint ezer magyar településen vannak problémák a csapvízzel – 137 helységben pedig egyenesen nem felel meg az egészségügyi előírásoknak a víz, így inni sem lehet belőle.