A hús létfontosságú az emberi egészség szempontjából – állítják a tudósok, miközben a vegetáriánus és vegán étrendet körülvevő erőszakos térítés megszüntetéséért kampányolnak.
A világ vezető egyetemeinek csaknem 1000 akadémikusa írt alá egy kezdeményezést, amely azt állítja, hogy az állattenyésztés túl fontos ahhoz, hogy „a vegán buzgóság áldozatává váljon”. A hús ugyanis létfontosságú az egészséges életmódhoz. Az Animal Frontiers tudományos folyóiratban publikálták a kutatást, amelynek keretében neves állattudományi társaságok együttműködésével több tucat szakértő vizsgálta azokat az állításokat, amelyek szerint a húsevés betegségeket okoz, vagy hogy káros a bolygóra nézve.
A húsevés nem ellenség?
A tudósok szerint azok, akik szegényebb körülmények közt élnek és alacsony a húsfogyasztásuk, gyakran szenvednek tápanyaghiányos betegségekben, mint például a növekedés visszamaradása, a soványság és a vérszegénység. Az Animal Frontiers kutatói szerint a hús felelős a B12-vitamin, az ómega-3 zsírsavak és a vas vagy a cink biztosításáért, valamint a retinolbevitelért is. Ha egyébként egészségesen táplálkozunk, a vörös hús fogyasztása nem okoz betegségeket.
Persze azt is kár lenne tagadni, hogy a jelenlegi állattartás és -tenyésztés milyen károkat okoz a bolygónak, és hogy a növekedésserkentőkkel, antibiotikumokkal telenyomott állatok húsát tényleg kockázatos lehet fogyasztani. Valószínűleg valamiféle köztes megoldásra kéne jutnunk a két véglet helyett.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés