Mit lehet kezdeni azzal a depresszív pillanattal, amikor bármelyik pillanatban betoppanhat a halál?
hirdetés
Az öregedés rút időszakáról sok film szól, és bármennyi szomorúság, fájdalom és szenvedés bújhat meg mögötte, mégis örök az üzenet: legyünk boldogok, elégedettek, életigenlők az utolsó pillanatig.
hirdetés
Indulhat a kvíz
1 kérdéses játék
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: A bakancslista
Eddig /1
találat - ez %
1. kérdés
Kitalálod, melyik filmből van az idézet?
Mit csináljon két öreg, akik habár egykor a pénzünket számolgatták, most már csak a napjaikat tudják? Edward Cole (Jack Nicholson) és Carter Chambers (Morgan Freeman) ahelyett hogy a kórházban fekve várnák a halált, inkább beutazzák a világot, száguldanak ejtőernyővel, olyan dolgokat írnak fel a bakancslistájukra, amit még mindenképpen meg akarnak tenni, mielőtt meghalnak. Persze tétlenségre nincs idő, hiszen a baljóslatú óra szorosan közeleg. A bakancslista című film egyik érdekessége, hogy Morgan Freemannek már a Szelíd motorosok óta a bakancslistáján szerepelt az, hogy együtt játszhasson Jack Nicholsonnal. Itt most valóra válhatott.
Előrendelhető a Dívány új könyve, az Elveszett harmónia, melynek segítségével megértheted, hogy a széthullás nem a vég, hanem a kezdet. Tóth Réka Ibolya saját módszerével mutatja meg, hogy a harmónia nem elérhetetlen vágy, hanem az az alapállapot, amelybe te is visszakerülhetsz. Önmagad megértése, valamint a QR-kóddal elérhető meditációk és testtudatos gyakorlatok segítenek a gyógyuláshoz vezető útra lépni, így megszabadulhatsz az ismétlődő mintáktól és a régi szenvedéstől.
Egyre több okosórát hirdetnek egy igencsak kívánatos funkcióval, miszerint képes és alkalmas a vércukorszint monitorozására is. Ez azonban a technika jelen állását is figyelembe véve valószínűleg nem más, mint átverés, a csaló hirdetések levét pedig a felhasználók isszák meg.
Mit tartalmazzon az úti patika? Hogyan igényeljük és mire használhatjuk az uniós tb-kártyát? Miért fontos, hogy legyen utasbiztosítás? Orvos mondja el az útipatika-kisokost, a hivatalos szervek pedig további hasznos tanácsokkal szolgálnak a felhőtlen nyaraláshoz.
A leghíresebb festők legnagyobb művei közül válogattunk: nem kell művészettörténésznek lenned ahhoz, hogy jó eredményt érj el legújabb kvízünkben. Lássuk, hogy teljesítesz!
A titkos nyelvek évszázadok óta segítik a különböző közösségeket abban, hogy kívülállók ne értsék meg a beszélgetéseiket. Oroszországban azonban létezik egy kifejezetten érdekes nyelvi rendszer, amely a bűnözői világból indult, majd a Gulag táborokon keresztül milliókhoz jutott el – és ma is él egy bizonyos formában.
Magyarországon 17070 napig állomásoztak ideiglenesen szovjet katonák. Az utolsó közülük, Viktor Silov altábornagy 35 évvel ezelőtt hagyta el az országot a Záhony–Csap közötti hídon keresztül.
A Loch Ness-i szörny legendája 1933-ban vált világhírűvé, amikor szemtanúk egy ismeretlen lényről számoltak be egy skót tóban. Azóta is vita tárgya, hogy valóban létezhet-e.
A második világháború utáni hiánygazdaságban nem volt könnyű művésznek lenni: Pablo Picassónak sem spanyol vászon, sem drága olajfesték nem jutott, amikor 1946-ban berendezte műtermét a dél-franciaországi Antibes kastélyában. A zseniális alkotó azonban nem jött zavarba: olcsó háztartási zománcfestékkel, valamint építkezésekről maradt azbesztcement lapokra skiccelte fel a huszadik század legmeghatározóbb remekműveit.
Geri Ádám Gasztrorégész – A gulyáskommunizmus konyhája című kötete az 1945 és 1989 közötti Magyarország ikonikus ételeinek, italainak, vendéglátóhelyeinek eddig el nem mesélt történetét eleveníti fel. A szerzővel gasztrorégészetről, meglepetésekről és a mítoszok lerombolásáról beszélgettünk.
A tartós kánikula és a hirtelen megugró lakossági vízfogyasztás miatt rendkívüli intézkedések bevezetésére kényszerültek Zala megye számos településén. A Zalavíz Zrt. hivatalos tájékoztatása szerint a víziközmű-rendszer tartalékai teljesen kimerültek, így a szolgáltatási területen nemcsak jelentős nyomáscsökkenésre, hanem egyes helyeken már átmeneti vízhiány kialakulására is számítani lehet a következő napokban.
Évente átlagosan közel három órát maradnak áram nélkül a magyar háztartások – derül ki a Compare the Market új nemzetközi elemzéséből. A vizsgált európai országok között ezzel Magyarországon a leghosszabb az átlagos éves áramszüneti időtartam.
Narancssárgára változott kedden a miskolci Szinva patak vize. A hatóságok a beszámolók szerint megtalálták a befolyás forrását, a szakemberek pedig több ponton is mintát vettek, hogy kiderüljön, mennyire szennyezett vagy mérgező a víz.
A Velencei-tó vízszintje Agárdnál elérte a történelmi mélypontnak számító 53 centimétert, ami a hajóforgalom leállításához vezetett. Dr. Boromisza Zsombor, a MATE egyetemi docense és tájépítészmérnöke szerint azonban a probléma nem a vízhiányban, hanem az alkalmazkodási válságban gyökerezik, mivel hibásan és mereven egy üdülésre optimalizált medenceként gondolkodunk a tóról.
Egy magyar évente átlagosan 75-82 kilogrammnyi húst fogyaszt el, amely meghaladja az uniós átlagot. Számos húsos étel alapvető eleme a gasztronómiánknak, de vajon mennyire vagyunk tisztában az egyes húsfajtákkal?
Egy friss német kutatás szerint az autósok több mint fele bevallotta, hogy vezetés közben már használta a mobilját. A jelenség Magyarországon sem ritka, egy hazai felmérés alapján a sofőrök közel fele nyúlt már kézben tartott telefonhoz menet közben, pedig ezért akár 52 ezer forintos bírság és 3 büntetőpont is járhat.
Egy ceglédi üzlet pluszpénzt számít fel a hűtött üdítők után. A hűtési díjra egy kézzel írt cetli figyelmezteti a vevőket. Vajon jogilag szabad ilyet tenni?
Novemberig van idejük lecserélni a zöld rendszámot azoknak, akik olyan kocsikkal rendelkeznek, melyek nem jogosultak tovább a környezetkímélő járműveknek járó megkülönböztető rendszámtábla használatára.
Balesetek esetén kiemelten fontos, hogy a házunkon elhelyezett házszám a mentők és a tűzoltók számára is jól látható legyen. De nemcsak ezért kell házszámtáblát elhelyezni, ez egyben jogszabályi kötelezettség is, melynek elmulasztása bírságot vonhat maga után.
A Magyar Élelmiszerkönyv változtatásainak sorában az ecetek kerülnek sorra, szigorítják az ecet elnevezés használhatóságát és a jelölések is pontosabbak lesznek.
Folytatódik a hőség. A meteorológusok a magas középhőmérsékletre figyelmeztetnek országszerte, de lesz, ahol átmeneti enyhülést hozhat egy-egy zivatar.
Országszerte zajlik az aratás, ezért a következő hetekben több kombájnnal, traktorral és szállítójárművel találkozhatunk a közutakon. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara arra kéri az autósokat, hogy ezek mellett a megszokottnál is óvatosabban közlekedjenek.
A gyümölcsszüret végén hajlamosak vagyunk a nehezen elérhető, legfelső ágakon hagyni az utolsó szemeket azzal a megnyugtató gondolattal, hogy jó lesz az a madaraknak. Ez a jóhiszemű zöld reflex azonban hatalmas csapda a kertünk számára. Ha a fán felejtett cseresznye sérült vagy rothadni kezd, az aszalódó szemekből úgynevezett „gyümölcsmúmiák” képződnek, amelyek a legveszélyesebb gombás fertőzések téli menedékhelyei. Ha nem takarítjuk le az ágakat, a trehány szüreteléssel szó szerint egy biológiai időzített bombát hagyunk a fán, ami jövő tavasszal a teljes termést, hosszú távon pedig magát a fát is elpusztíthatja.
Nemcsak a napégés, hanem a medúzacsípés, a szennyezett ívóvíz és az egzotikus országok fertőzései is gyorsan tönkretehetik a nyaralást. Összegyűjtöttük a népszerű nyaralóhelyek egészségügyi kockázatait.