Új-zélandi kutatók állapították meg, hogy már csak napi hatpercnyi intenzív, izzadással járó testgyakorlás segíthet a kognitív funkcióink megőrzésében. Hogy hogyan? Az ilyen típusú testmozgás felerősíti a tanuláshoz és a memóriához nélkülözhetetlen fehérje termelődését az agyban. Ez a fehérje annyira fontos, hogy más, az életkorral összefüggő neurológiai betegségek, mint például a rettegett Parkinson-kór kialakulását is megelőzheti.
A fehérje, azaz az agyi eredetű növekedési faktor – röviden csak BDNF – ösztönzi az emlékek kialakulását és tárolását, javítja a tanulási képességet, és általánosságban javítja a kognitív teljesítményt. Mindezek mellett az agysejtek pusztulását is megakadályozhatja.

A gyakorlat, ami tényleg megelőzheti az Alzheimer-kór kialakulását
Mennyiségét, termelődését pedig igencsak meghatározza a sport: egy keményebb kerékpározás után szintje a korábbi ötszörösére emelkedett. Állatkísérletekben már nagyon ígéretesen kimutatható a fehérje hatása, de az embereknél keresni kellett egy nem gyógyszeres módot arra, hogy a BDNF szintjét biztonságosan növelhessék. Ez lett hát a sport. Hat percig kell nagy intenzitással mozognod – például szobakerékpáron tekerni – naponta ahhoz, hogy felturbózd a fehérjeszintedet, és aktívan tegyél az egészséges, boldog időskorért.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés