Azért azt nem árt tudni, jelent-e automatikusan jobb minőségű, egészségesebb alapanyagot a bio megjelölés, ha már jóval többet fizetünk ezekért a termékekért. A Nébihhez fordulunk a részletekért, akik mindent elárultak a bioságról.
A cikk az ajánló után folytatódik
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés
Mit jelent a bio jelzés a zöldségeken és gyümölcsökön?
A bio felirat a zöldségeken arra utal, hogy a termék ellenőrzött és tanúsított ökológiai (bio) gazdálkodásból származik – válaszolták a szakemberek, azaz a terméket az ökológiai gazdálkodásra vonatkozó jogszabályoknak megfelelően állították elő.
Mivel az ökológiai szemlélet középpontjában a természet megóvása áll, a bioélelmiszerek termelése során szintetikus készítmények egyáltalán nem használhatók, az alkalmazott növényvédő szerek és termésnövelő anyagok köre igen szűk. Ezt a szakminisztérium által elismert ellenőrző szervezetek felügyelik, a terméknek minden esetben rendelkeznie kell a származását bizonyító biotanúsítvánnyal.
A csomagolt biotermék úgy ismerhető fel, hogy a címkéjén szerepel a tanúsító szervezet száma is, például HU-ÖKO-01, az EU öko logó, valamint a termék származására vonatkozó információ.
A csomagolatlan termékeken természetesen nem kötelező az EU öko logó és a tanúsító szervezet feltüntetése. Neked viszont mint fogyasztónak vásárláskor jogod van kérni az eladótól a bio eredetet igazoló minősítő tanúsítványt, vagy informálódhatsz a jelölésen feltüntetett ellenőrző szervezetnél.
Ha a termék nem rendelkezik ezzel a tanúsítvánnyal, akkor a forgalmazó jogtalanul használja a terméken a bio jelzőt.