Sokan nem tudják: emiatt az egekbe szökhet az áramszámla
A háztartásokban gyakran előfordul, hogy az elektromos készülékek kikapcsolt állapotban vannak, de folyamatosan áramot fogyasztanak. Ezt a jelenséget phantom energy-nek, vagyis kísértetáramnak nevezik. Az ilyen típusú energiafogyasztás évente akár 5-10%-át is kiteheti egy háztartás energiafelhasználásának, ami jelentős költségnövekedést eredményezhet.









