A viktoriánus korban gyakran áldozatot követelt a szépség: a korabeli ruhák, sminkek és kiegészítők veszélyes anyagokat tartalmaztak. Vajon megérte?
Ma már természetesnek tűnik, a 19. században azonban rendkívüli újdonságnak számított – ez volt a palota fölépítésének titka.
Isteni csodának tartották, hogy a walesi Sarah Jacob éveken át nem vett magához ételt. A történetnek azonban tragikus vége lett.
A viktoriánus korban az sem volt ritka, hogy az egyetlen fotón, amely egy családról készült, volt egy halott.
A viktoriánus kori gyerekek 15 százaléka nem érte meg az egyéves kort: játékaik, a cumisüvegek, sőt még a tej is gyakran halálos veszélyt hordoztak.
Mivel töltötték szabadidejüket a népek a 19. században? Temetőben uzsonnáztak, szellemet idéztek, vagy épp páfrányokat gyűjtöttek.
Viktória királynő luxusajándékokkal halmozta el a 236 centis Martin Bateset és 241 centi magas feleségét, Anna Swant.
Akkoriban Duplessis testesítette meg a kor nőideálját, míg Liszt rocksztárhoz hasonló életet élt. Igazi celebpárost alkottak.
A bordélyházakban sokkal nagyobb mértékben zajlott korbácsolás vagy vesszőzés, mint azt hinnénk.
A kerekes kabinokat azért vontatták be a vízbe, hogy a meztelen nők a férfiszemektől biztonságos távolságban mártózhassanak meg a tenger vizében.
A gyertyák nem világításra kellettek, a bordélyházban időmérő szerkezetként segítették az örömlányok munkáját.
Ezeket a mai szemmel igencsak problémásnak ható dolgokat várta el a társadalom egy úri hölgytől az 1800-as években.
A bestiális sorozatgyilkos, Amelia Dyer három-négyszáz, saját gondjaira bízott csecsemővel végzett az 1800-as évek Angliájában.
9 hátborzongató és furcsa viktoriánus hobbi.
Egy 19. század végi angol újság feltette az örök kérdést az egyedülálló hölgyeknek: miért nincsenek még férjénél? Mutatjuk a válaszokat.
Rövid határidőt szabott a NAV az érintetteknek.
Kettészakad az ország időjárása, fagy, havazás és ónos eső köszönt ránk.