Megy még az iskolai történelem-tananyag? Kvízünkben most bebizonyíthatod!
A teljes Árpád-házi családfa feltérképezéséhez segítséget nyújthat.
Ez a történelemkvíz 10 olyan esemény évszámát emeli ki a magyar történelem évszázadaiból, melyeket te is biztosan tudsz.
Te is kívülről és büszkén tudod felidézni a magyar történelem legfelemelőbb pillanatait? Kvízünkből kiderül.
Kossuth Lajos legfiatalabb húga, Kossuth Zsuzsanna a szabadságharc idején országos főápolóként segítette a magyar szabadság ügyét.
A magyar címer legrégebbi eleme, a kettős kereszt a magyarság fontos jelképe, mégis kevesen tudják, honnét ered.
Eger legendás védője, Dobó István fején halálos ítélet ült, amikor 1552-ben legyőzte a túlerőben lévő török hadat, és igazi hőssé vált.
Lórántffy Zsuzsanna a 17. századi Magyarország legműveltebb asszonya volt, aki a legendák szerint a tokaji bor megalkotásáért is „felelős”.
Kvízünkben próbára teheted, mennyire ismered a magyar királyok személyét és tetteit.
Az 1848–49-es szabadságharc bukása után Szemere Bertalan miniszterelnök egy mocsárban rejtette el a Szent Koronát, nehogy Habsburg-kézre kerüljön.
A legenda szerint Búvár Kund, I. András király hős vitéze egymaga fúrta meg az éjszaka leple alatt az ellenséges német hajókat. Mennyi igaz mindebből?
Nemzeti ünnepünkre időzített kvízünk segítségével megtudhatod, mennyire vagy képben az 1848–49-es eseményekkel, híres személyekkel és helyszínekkel.
Próbára teheted tudásod a magyar történelem híres csatáival kapcsolatban: kitalálod, ki ellen harcoltunk ebben a 10 ütközetben?
Átok ül a magyar népen, ezért viszálykodunk folyton egymással? Mi köze a történetnek Szent Istvánhoz, és mennyi igazság lehet benne?
Ungár Margit történelmet írt azzal, hogy első nőként megszerezte a jogászdiplomát, majd letette az ügyvédi vizsgát Magyarországon.
Lucz Gizella zongoratanárnő 18 éven át járt jegyben a nyilasvezérrel, végül Hitlerrel és Eva Braunnal egy napon esküdtek meg.
A legenda szerint II. Szilveszter pápa küldte a Szent Koronát István királynak, méghozzá isteni sugallatra - de tényleg így történt?
Minden kisiskolás ismeri a legendát, miszerint Hunyadi Mátyás gyakran öltött magára egyszerű gúnyát, és osztott inkognitóban igazságot. Mi a valóság?
Minden magyar ismeri a török katonát saját magával a mélybe rántó nándorfehérvári hős történetét: de vajon tényleg létezett Dugovics Titusz?
Izzó vaskoronával a fején, tüzes vastrónuson égett el élve a leghíresebb magyar parasztvezér, hívei pedig ettek a húsából – mennyi igaz a történetből?
Hazánk történelme tele van jelentős nőalakokkal, de vajon mennyire ismered a leghíresebb magyar nők életét, tetteit? Teszteld a tudásod!
Felismered csupán ábrázata alapján Szent Istvánt, IV. Bélát vagy éppen Habsburg Rudolfot? Királyfelismerő kvízünkben tesztelheted a tudásodat!
Budapest ostroma, a világhírű író halálának rejtélye, a Hitlerrel szembeszálló „jó németek”, szelfik a felvilágosodás korából.
A trükk legális, de vannak feltételei: így lesz olcsóbb a fűtés.