
1966-ban az angliai foci VB előtt ellopták a győztesnek kijáró Rimet-kupát, mely végül egy négylábúnak köszönhetően került elő.
A felvidéki származású Hoffmann Dezső két háborút is megjárt tudósítóként, rengeteg sztárt fotózott, és a Beatles hivatalos fotósaként lett világhírű.
Egy osztrák fiatalember, Heinz Meixner leleményes tervet eszelt ki, hogyan juthat át szerelmével és leendő anyósával Kelet-Berlinből Nyugatra.
Az utolsó (ismert) európai párbajra alig több mint ötven éve került sor, amikor egy becsületében sértett francia politikus így próbált elégtételt venni.
1968. augusztus 21-én a Szovjetunió tankokkal söpörte el a „prágai tavaszt”. A csehszlovák eseményekről készült képeket titokban csempészték Nyugatra, készítőjük nevét évtizedekig elhallgatták.
Négy évig tervezték, mégis országos káoszt idézett elő, amikor Svédország 1967-ben egyetlen éjszaka alatt állt át a jobb oldali közlekedésre.
Egy londoni ír munkásember elhatározta, megdönti az élve eltemetés világcsúcsát, ezért több mint nyolc hetet töltött a föld alatt koporsóba zárva.
1961. augusztus 20-ára igazi világsztár, Jurij Gagarin érkezett Magyarországra. A szovjet űrhajós hőst világraszóló lelkesedés fogadta.
1965 nyarán igazi csodának lehetett szem- és fültanúja a magyar közönség: a dzsessz élő legendája, Louis Armstrong érkezett Budapestre.
Gyakran hallott anekdota, miszerint az 1960-as évek feminista aktivistái tiltakozásként elégették a melltartóikat. Mennyi igaz ebből?
Ifipark, május 1., Farkas Bertalan… Nosztalgikus kvízünkben próbára teheted tudásodat, mennyire emlékszel vagy mennyit tudsz a Kádár-korszakról.