A szlovák visszaváltási rendszer 2022 január elseje óta működik: azokat a PET-palackokat és aludobozokat, amelyeken a Z jelölést látja a vásárló, 15 eurócentért válthatja vissza szomszédunkban. Gyors fejszámolást követően kiderül, hogy ez valamivel több, mint amennyi itthon jár a palackokért, a 400 forint közelében táncoló euróárfolyam garantálja, hogy a 60 forinthoz jóval közelebb legyen az összeg átszámítva, mint a palackokért itthon járó 50-hez.
A palackautomaták átverése így több ezret hozhat
Akadnak olyan magyarok, akik ezt kihasználva szlovák vonalkódot másolnak a palackokra, majd átviszik azokat a szomszédba, és ott dobják be az automatába, a csalással extra pénzhez jutva.
Mostanában nagyságrendileg 6-8 forint a palackonként szerzett nyereség, ha a Magyarországon vásárolt palackot valahogyan Szlovákiában váltja be az ember, ami így önmagában nem tűnik soknak, de ahogyan arra a Dívány egy olvasója felhívta figyelmünket, ez a semmiképp sem követendő vagy jogszerű trükk nem csak ennyiből áll.
„Hogy honnan szerzik a dobozokat? Sokszor a kukák mellől szedik össze azt, amit a kukásoknak kötelességük a többi szeméttel együtt a bedobálni a kukásautóba.
Megéri nekik átmenni: ha havi kétszer bevásárolnak odakint, akkor be is tudják váltani a néhány zsák dobozukat”
– írta. A beváltott üvegekért járó eurót az üzletben azonnal el is költik.
Azaz közel nulla forint befektetéssel – az összköltség a papíré és a tintáé, amellyel a vonalkódokat létrehozzák, meg a ragasztóé, amellyel felragasztják - palackonként közel 60 forintos hasznot szereznek a csalás révén.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés