Drónokat küldtek a világ legmagasabb épületéhez: elképesztő dolog történt

GettyImages-1453595157
Olvasási idő kb. 2 perc

Dubaj már többször megmutatta a világnak, hogy nem ismer lehetetlent. Ha nem hisz a szemének, aki most éppen ezt látja tőlük, hamar rájön, hogy a Perzsa-öböl menti emírség megint meghökkentő dolgot hozott létre, ismét hihetetlen technikai bravúrok árán.

A 18. században Dubaj még csak egy kis halászfalu volt. Ebből nőtte ki magát az emírség a világ második legtöbb luxusszállodáját felvonultató turistaparadicsomává, amely számtalan modern felhőkarcoló mellett a világ legmagasabb épületének is otthont ad.

Rengeteg izgalmat kínál a legmagasabb épületen kívül is

Rögtön a 828 méter magas Burdzs Kalifa tövében egy fényűző bevásárlóközpont várja a tele bukszával érkező és élményekre szomjazó luxusturistákat. Ebben aztán az idelátogatók mellett a sivataghoz és nyáron 50-60 Celsius-fokos hőmérsékletekhez szokott helyi lakosok (hosszú fehér tógás sejkek és burkába öltözött, de pazar márkás napszemüvegben, Louis Vuitton táskával és Gucci sportcipőben tipegő feleségeik) nemcsak a tenger gazdag élővilágát tekinthetik meg egy gigantikus akváriumban, de akár együtt is úszhatnak a cápákkal. Aki a hidegbe kóstolna bele, ugyanitt  jégkorcsolyázhat is.

Mindezt tetézi, a Dubaj Drón Fesztivál lélegzetelállító látványával:

Vagyis, ha nem lett volna elég a sivatagban egy jégkoripálya, a semmiből kinövő felhőkarcoló-dzsungel vagy az utcán a légkondicionált buszmegállók, akkor most levegőben úszó sárkányok és óriási drónrobotemberek kápráztatják el még jobban a Dubajba érkezőket.

Ha Abu Dzabiba repülsz, és onnan autóval mész át Dubajba, ennek a vadonatúj, futurisztikus csodareptérnek a látványában is részed lehet. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?
Érdekességek