„A perben azt vetették a vállalat szemére, hogy titokban nyomon követte azoknak az embereknek az internethasználatát, akik úgy gondolták, hogy privát módban böngésznek” – számolt be a Reuters híradása alapján a Portfolio.
Mint írják, a megegyezés feltételeit a kaliforniai Oaklandben található szövetségi bíróságon terjesztették elő hétfőn, így az most Yvonne Gonzalez Rogers amerikai kerületi bíró jóváhagyását vár. A felperesek képviselői szerint
a megállapodás értéke meghaladhatja az 5 milliárd dollárt, sőt akár a 7,8 milliárd dollárt is.
A Google nem fizet közvetlen kártérítést, de az érintett felhasználók egyénileg megkereshetik kártérítési igényükkel a céget.
A csoportos pert 2020-ban indították több millió olyan Google-felhasználó nevében, akik 2016. június 1. óta használják a privát böngészés funkciót. Az érintettek szerint analitikai eszközei, illetve a sütik révén a Google anyacégeként ismert Alphabet nyomon követte őket, amikor inkognitó vagy más privát böngészési módot alkalmaztak.
A felhasználók állítása szerint ezáltal a Google hatalmas mennyiségű információhoz jutott hozzá anélkül, hogy ehhez engedélyt kapott volna. Ez magában foglalta személyes preferenciák és intim részletek ismeretét is.
A megállapodás keretében a Google frissíteni fogja tájékoztatóját, hogy milyen adatokat gyűjt a privát böngészés során. Emellett lehetővé teszi a funkció használóinak, hogy öt évig blokkolják a harmadik féltől származó cookie-kat. Jose Castaneda, a Google szóvivője a hír kapcsán hangsúlyozta: soha nem társítottak adatokat felhasználókhoz inkognitó módban történő használatkor.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés