Oka van annak, hogy ilyen szigorú törvényt hoztak Németországban, ugyanis a talajba kerülő vegyszeres, olajos víz erősen környezetszennyező. Azért tiltják az otthoni autómosást, mivel házilag nem lehet megoldani a káros anyagok szakszerű elvezetését.
Büntetik az otthoni autómosást
Azzal próbálják megállítani a szabályszegőket és a veszélyes anyagok talajvízbe kerülését, hogy hatalmas pénzbírságot szabnak ki arra, aki a kertjében vagy egy utcai parkolóban akarja lemosni a kocsiját, írja az Index.
Az egyéb autóápolási folyamatokat, mint például a porszívózást, a polírozást vagy éppen a szélvédő tiszta vízzel való lemosását nem tiltják, mivel ez nem ereszt szennyező vizet a talajvízbe.
A talajvizet védik a törvénnyel
Az autójukat rendszeresen tisztogatóknak most már minden szennyező vizzel járó tevékenységért autómosóba kell menniük, mivel a vízgazdálkodási törvény (WHG) tiltja a veszélyes anyagok vízbe juttatását. Ennek pedig egyszerű oka van; a vízszennyezés megelőzése.
Az egyik kiemelt paragrafusra különösen oda kell figyelni: ez a felszín alatti vizek tisztán tartásáról szól és előírja, hogy a felszín alatti vizekbe történő károsanyag-bevitelre és -kibocsátásra csak akkor adható engedély, ha nem kell tartani a vízminőség káros megváltozásától.
A települések maguk dönthetnek arról, hogy ezt a törvényt miként tartatják be, a lényeg az, hogy a felszín alatti réteg minél tisztább maradjon. Így a magánterületeken végzett autómosásnál ki kell zárni annak a lehetőségét, hogy a szennyezett víz bejusson a talajba.
100 ezer eurós bírság is járhat érte
Azok az autótulajdonosok, akik eddig otthon végezték a kocsimosást, mostantól a településük közterület-felügyeletének honlapján tájékozódhatnak arról, hogy a saját otthonukban megengedett-e az autómosás. E téren jelentős különbségek vannak a régiók között.
Míg egyes területeken megengedett az autómosás a kapubejárón tiszta vízzel, más régiók törvényhozói szerint veszélyt jelentenek az olajmaradványok. Ezeken a településeken magas bírság jár ezért, melyek 25 és 100 ezer euró között mozognak – régiótól és szabálysértéstől függően.
Azt azonban mindenhol biztosítani kell, hogy a szennyezett víz a helyi csatornahálózatba kerüljön.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés