Szettek állásinterjúkhoz: a lila szín tuti befutó

Olvasási idő kb. 8 perc

Farmer helyett vegyünk szövetnadrágot, és az állásinterjún ne azt akarjuk bizonyítani, mennyire értünk a divathoz – már ha nem olyan munkahelyre jelentkezünk, ahol pont ez a lényeg. Olyan ruhát ne erőltessünk magunkra, amiben rosszul érezzük magunkat, de érezze az interjúztató, hogy tiszteljük: és hordjunk lilát, mert növeli esélyeinket. Összeállítottunk pár szettet, amikben biztos sikerünk lesz a munkakeresés legkényesebb pontján.

Egyre kevesebb embernek van biztos munkahelye, rengeteg pályakezdő keres állást, és sokan bejáratott munkahelyükről lépnének tovább: a sikeres önéletrajzküldés után a legfontosabb az első találkozó a kiszemelt cég HR-esével. Utóbbihoz mindenképp kell egy szép, de legalábbis korrekt szett, amiben komolyan vehetőek vagyunk. Stylist és HR-es segítségével adunk tippeket.

Farmer helyett kell egy fekete nadrág

Az első egyszerű tipp, amit valószínűleg mindenki kívülről fúj, hogy ne farmerban menjünk állásinterjúra (és ne is bőrnadrágban). Vegyünk egy egyszerű fekete nadrágot, vagy egy natúr színű chino nadrágot, melyhez árnyalatban illő zakót párosítunk. Ha lazább helyre felvételizünk, nem kell azonos színű nadrágot és zakót vennünk, viszont ez esetben is ügyeljünk arra, hogy blúzunk színe ne üssön el a többi ruhától. Cipőből, táskából mindig a lehető legegyszerűbbet válasszuk, ne állásinterjún kísérletezzünk a pink platformcsizma és a lila clutch összehangolásával. Egy fekete körömcipő jó, ha van a szekrényünkben, és egy fekete bőr kistáska se árt. És ami az ékszereket illeti: vagy nyakláncot vegyünk, vagy fülbevalót, de ezekből is csak visszafogottat!

Állásinterjú szett 1.

A képen látható szett csak példa, itthoni boltokban, turkálókban hasonló könnyedén összeállítható. Fekete nadrág: Mango, pöttyös ing: Zara; derékban húzott, apró mintás ing: Jane Norman; sárga blézer: Peacocks; kék blézer: romwe.com; lila blézer: House of Fraser; kék, csavart fülbevaló és lila fülbevaló: Topshop; mindkét táska, magassarkú, fűzős cipő, hosszú fülbevaló: Bershka.

Az unalmas kosztümöt lilával tegyük érdekessé

Tuti állásinterjú-szett a szövetszoknya blúzzal. „Vegyünk szövetruhát, vagy szoknyát blúzzal, de a felső semmiképp ne legyen mélyen dekoltált. Mindenképp kell persze egy blézer. Mehetünk nadrágban is állásinterjúra, most nagyon divatosak és a célnak kiválóan megfelelnek a háromnegyedes chino nadrágok. A nadrág lehet akár bő is. Az ékszerekkel finoman kell bánni, vagy órát vegyünk, vagy medált, vagy fülbevalót. Cipők terén a klasszikus körömcipő a legjobb választás, semmiképp ne vegyünk térd fölé érő platformcsizmát. Persze nem kell öregesen kinézni, de legyünk konszolidáltak” – mondja Igor, aki szerint nagyban függ a jó szett attól, milyen céghez jelentkezünk benne. „Ha divatos helyre megy az ember, vihet be sajátos ágat, például öltözhet színesen, mondjuk, vehet fel mélypirosat szürkével”. Ezzel nagyjából egybevág, amit HR-es forrásunk, VB tanácsol a pályázóknak.

"Bizonyos szakmákban, ahol az extrovertált merészség egy preferált kvalitás, előny lehet az egyéniséget merészebben megmutató ruha interjún, sőt, egyenesen pozitívum. De általánosságban a legideálisabb interjúöltözet egy egyszerű, szépen vasalt, nem túl elegáns blúz, illetve egy egyenes szabású nadrág vagy középhosszú szoknya. Amúgy a legjobb tanácsadó, ha bemegy az adott cégben dolgozókat megfigyeljük, ki mit visel, és hasonló szettel készülünk" - mondja VB, aki fekete nadrágban és fehér vagy lila felsőben megy interjúra:

"Ha nagyon akarom az állást, akkor lila felsőt veszek, mert a lila elfogadást generál a másik félben, illetve eladásra tökéletesen alkalmas." A lila színt leszámítva a legtöbbet az segít az új állás megszerzésében, ha ápoltan érkezünk, olyan ruhákban, melyekben nem feszengünk és újnak, de legalábbis tisztának tűnnek. "A hangsúly azon van, hogy az öltözék passzoljon a személyiségünkhöz és a külsőnkhöz, legyen új vagy legalábbis nem régi és tiszta, mi pedig legyünk rendezettek, kellemes illatúak, legyen frissen mosva a hajunk. Ezek jóval fontosabbak, mint a ruha kinézete."

állásinterjú 3

Állásinterjún öltözzünk egyszerű alapszínbe, úgy biztos nem tévedünk. Ha bevállalósak vagyunk, akkor is gondoljuk át ezerszer, mit veszünk magunkra: a képen látható pingvines szoknyában és ultradivatos platformcsizmában csak kreatív munkakörökre pályázhatunk sikerrel. (Balról jobbra) Bézs blézer: dressrail.com; nadrág: Topshop; sötétkék ing:MiH Jeans; barna felső: House of Fraser; barna cipő: zappos.com; mustársárga blézer: Miss Selfridge; mintás szoknya: coggles.com; kék platformcipő: Jil Sander; fehér ing: Mango;lila ing: Monsoon, monokróm cipő: heels.com; bézs blézer: farfetch.com; bézs szoknya: House of Fraser, fekete bokacsizma: H&M.

Lehet színes a ruhánk, de érjen legalább térdig

Ha színes ruhára szavazunk, a kiválasztott darab érjen legalább térdig, és visszafogott színekkel finomítsuk az összhatást. „A colour blocking szerintem ez esetben nem menő” – erősíti meg a Joy stylistja, Igor Deseatnikov. A képen látható élénklila ruha mellé például csak fekete zakót és kiegészítőket vegyünk, akkor biztos nem fogunk mellé. Egy sötétkék ruhához választhatunk szürke vagy bézs körítést, és jó befektetés lehet egy testszínű ruha is: emellé jól megy a kék, barna és a fekete is, sőt, ha bevállalósak vagyunk, esetleg egy ocelotmintás balerinát is elsüthetünk – de akkor más állatmintás darab már ne legyen rajtunk.
állásinterjú 2.

állásinterjú 2.

Fenti kép csak illusztráció: hasonló ruhákat legolcsóbban turkálóban találunk. A színharmóniára minden esetben figyeljünk, ne öltözzünk paradicsommadárnak! Kék ruha és bézs ruha: Topshop; lila ruha: Warehouse; fekete és szürke blézer: Topshop; navy blue blézer: L.K. Bennett; bézs blézer: H&M; szürke cipők: bluefly.com és modcloth.com; barna balerina: ninewest.com; fekete lakk cipő: frockaholics.com; sötétkék balerina: oasis-stores.com; ocelotos cipő: bloomingdales.com; sötétkék táska:Old Navy; szürke táska:jcpenney.com; bézs táska: H&M; fekete táska:Mulberry; nyakláncok: juicycouture, zappos és generalplants.

Tedd:

Összeillő árnyalatok, szép szövetek, körömcipő, szögletes táska, elegáns kabát, chino nadrág, térdig érő szoknya, visszafogottan divatos darabok, finom ékszerek, kellemes illat, igényes kabát, lila szín

Ne tedd:

Mély dekoltázs, erős smink, platform cipő, térdcsizma, miniszoknya, túl sok ékszer, farmer, bőrcuccok, UGG csizma, pamutpóló, legújabb trendek halmozása, közönségesség, igénytelenség, mosdatlanság, sportcipő, mosatlan haj, csak hogy a legfontosabbakat említsük.

Ha a kabát ronda, mindegy mi van alatta

Igor, a stylist is felhívta figyelmünket a kabát fontosságára: a pufikabát meleg és bizonyos árkategória fölött már szép is, mégis, elegáns ruhához szövetkabát dukál. „Érdemes befektetni egy teveszín vagy szürke kabátba, és a fekete persze mindig nyerő. Egy szép kabát ráadásul a hétköznapokon is jól jön”. A képen látható kabátokhoz hasonlót a Stradivariusban láttunk túránkon, de majd’ minden turkáló is felszerelkezett még tél elején egy-egy nagyobb kabátkészlettel.

állásinterjú 4

állásinterjú 4

Szép kabátunk mellett sáunk, sapkánk maradjon a lehető legegyszerűbb. (Balról jobbra) Bézs kabát: Valentino; fekete kabát: Marc Jacobs; kék kabát: Jane Norman; sárga kabát: Wallis; szürke kabát: Debenhams; kékeszöld platformcipő: Debenhams; fekete bokacsizma: Mango; barna csizma: Topshop; fekete csizma: Gucci; Szürkésfekete sál és barna műszőr sál: Topshop; fülvédő: austique.co.uk; bézs kötött sál: Balmain; szőrmés sapka: Dorothy Perkins; kötött sapka: Debenhams.

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?
Érdekességek