Vége az atomtilalomnak: nukleáris fegyverekről döntött egy európai ország
Finnországban eltörölték az atomfegyverekre vonatkozó évtizedes tilalmat az ország katonai védelme érdekében.
Finnországban eltörölték az atomfegyverekre vonatkozó évtizedes tilalmat az ország katonai védelme érdekében.
A világon ma kilenc olyan ország van, amely nukleáris fegyverrel rendelkezik a Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet, vagyis a SIPRI friss jelentése szerint.
Nem sokon múlt, hogy 1983-ban nem robbant ki atomháború az Egyesült Államok és a Szovjetunió között. Egy orosz tiszt lélekjelenlétén múlott, hogy a szinte teljes pusztulást elkerülte a világ: Sztanyiszlav Petrov hallgatott megérzésére, és rendszerhibának minősítette a nukleáris rakéták indításáról szóló vészjelzést.
Ha egyszer kitörne egy atomháború, az nemcsak a becsapódások helyén járna katasztrofális következményékkel, hanem nukleáris télbe taszíthatná bolygónkat, ami világszintű éhezéshez vezetne.