Életveszélyes lehet, ha így töltöd a telefonod
A te telefonod is az ágy mellett éjszakázik? És a töltő? Annak is fix helye van az ágynál? Lehet, hogy ezzel nagy veszélynek teszed ki magad!
A te telefonod is az ágy mellett éjszakázik? És a töltő? Annak is fix helye van az ágynál? Lehet, hogy ezzel nagy veszélynek teszed ki magad!
Mióta életünk szinte minden területén fontos eszközt jelent mobiltelefonunk, a legtöbben kínosan ügyelünk arra, hogy a lehető legmagasabb töltöttségi százalékkal induljunk el vele otthonról. A töltő azonban veszélyforrás is lehet, ha nem megfelelően használod.
Az eddigieknél sokkal szigorúbb korlátozások lehetőségét vetette föl Natasha Azzopardi Muscat, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) munkatársa. A szakember véleménye szerint szükségessé válhat, hogy a dohánytermékekhez hasonlóan szabályozzák a digitális eszközöket.
A kék pipák megjelenése segít kiszűrni a csalókat: az asztali után a mobilos Gmailben is élesedik a változás. Az így jelölt feladókat megbízhatónak tekintheted, ha azonban nem látod a kék pipát a feladó neve mellett, van jogalapod arra, hogy kételkedj annak tisztességes szándékában.
Felmentést kaphatnak az iskolai mobiltelefonozást tiltó rendelet alól azok a gyerekek, akik 1-es típusú cukorbetegséggel élnek. A döntést az intézmény igazgatója hozhatja meg, amennyiben a szülők benyújtják a megfelelő dokumentumokat.
Nem csak a gyerekre vonatkozik az új rendelet, kortól függetlenül le kell adni a mobilokat a tanintézményekben. Így szeptembertől a felnőttkorú tanulóktól is elveszik az okoseszközöket.
Új kutatások kimutatták, hogy a telefon használata nem növeli az agydaganat kialakulásának kockázatát, ezzel régi aggodalmunkkal kapcsolatban derült ki, hogy alaptalan. Ezért a ráktípusért nem hibáztathatjuk a készülékeket.
Sok gyereknek iskolaidőben is fontos lehet az okosmobil, többek között a cukorbetegséggel küzdő fiataloknak, akiknek az okoseszköz jelzi, hogy mikor kell inzulint beadni.
Ezentúl a tanárok sem mobilozhatnak iskolaidőben, egy új rendelet az ő telefonhasználatukat is korlátozza.
Augusztus 19-én a Madách Imre Gimnázium honlapján megjelent a kiemelt hírek között egy közlemény az intézmény nevelőtestületének aláírásával arról, hogy nem korlátozzák a digitális eszközök használatát. 9 nappal később felmentették az igazgatót, Mészáros Csabát, aki a média felelősségét is hangsúlyozza az ügyben. Vélemény.
Bizonyos mobiltelefonok magasabb sugárzást adnak ki a többinél, ezért érdemes vigyázni velük. Cikkünkből kiderül, mely készülékek vezetik a 2024-es listát.
Időről időre érdemes törölnöd a mobilod böngészőjében a sütiket – ezek az ideiglenes fájlok ugyanis hajlamosak felgyűlni, és rettentően lassíthatják a telefonodat.