Váratlan fordulat: két gyerek megtámadta a 16 év alattiak közösségimédia-tilalmát Ausztráliában
Ausztráliában hamarosan kitiltják a 16 éven aluliakat a közösségimédia-platformokról, de két 15 éves tinédzser jogi úton támadta meg a törvényt.
Ausztráliában hamarosan kitiltják a 16 éven aluliakat a közösségimédia-platformokról, de két 15 éves tinédzser jogi úton támadta meg a törvényt.
Az Instagramon, a Facebookon és a Threads-en jelen lévő ausztrál tinédzsereket arról értesíti a Meta, hogy fiókjukat hamarosan törlik az országban bevezetendő, 16 éven aluliakra vonatkozó közösségi média-tilalom miatt.
Közel egy hónap múlva, december 10-én lép életbe az a szabályozás, amely kiterjeszti Ausztráliában a 16 éven aluli gyermekek és fiatalok közösségi média használatát, ugyanis újabb platformok kerültek fel a listára.
Kapcsold ki, hogy igazán bekapcsolódj!
Betiltják a közösségi média használatát 15 éven aluli gyerekek számára.
Ezúttal Kepes András profilja esett áldozatul, de ez korántsem az első eset: sorra törli a magyar írók oldalait a Facebook.
Hamarosan életbe lép a tilalom, amely szerint a 16 éven aluli ausztrál fiataloknak nem lehet közösségimédia-fiókja.
Egy francia parlamenti bizottság betiltaná a közösségi média oldalak használatát minden 15 alatti számára.
Korhatáros szabályozás bevezetését javasolják a közösségi média használatát illetően Németországban.
Manapság már szinte mindannyiunk életének része a közösségi média, ahol a „lájkok”, a szívecskék és egyéb visszajelzések sokaknál egyfajta jutalomként működnek. Egy friss nemzetközi kutatás most azt mutatta ki, hogy az online aktivitásunk agyunkban ugyanolyan mintákat követ, mint amikor az állatokat ételjutalommal tanítják.
Érdemes kiemelt figyelmet fordítani nyaralás előtt otthonunkra és közösségi médiás posztjainkra is annak érdekében, hogy értékeink biztonságban legyenek.
A rendőri vezetők szerint erős kapcsolat van a közösségi média és az erőszakos bűncselekmények között, ezért azt sürgetik, hogy a 16 éven aluliakat tiltsák ki a platformokról.