1. Borbás Marcsi: Magyarország finom – Erdély
A 2021-ben megjelent kiadvány a sorozat hatodik kötete. Borbás Marcsi ezúttal Erdélybe kalauzolja olvasóit, ahol fenséges tájak között, fenséges ízekkel ismerteti meg a szép vidékre és ínyenc falatokra kiéhezett fogyasztókat. A tisztán kulináris élmény mellett
a lenyűgöző képi világ és a személyes vallomások adják az igazi savát-borsát ennek a kötetnek,
melynek lapjai az ételek szeretete mellett az erdélyi közeg iránti rajongással is át vannak itatva.
2. Bud Spencer: Eszem, tehát vagyok
A rendkívül sokoldalú úszó, vízilabdázó színészről a spagettiwesternek óta, no meg első ránézésre is, sejthettük, hogy vonzódik a gasztronómiához. Ebben a különleges kötetben a 2016-ban elhunyt filmlegenda filozófiatudását turmixolta össze konyhaművészetben szerzett jártasságával, majd az egészet csipetnyi humorral bolondította meg.
Remekül kifőzött terve alapján képzeletbeli vitákat folytatott olyan ikonikus gondolkodókkal, mint Szókratész, Konfuciusz vagy Kant.
Csak hab a tortán a sziporkázó eszmefuttatások végén az ínycsiklandozó étkek receptje és az az orvosilag vitatható tézis, hogy teli hassal minden könnyebb.
3. Dragomán György: Főzőskönyv – Írások főzésről és evésről
A szerző írói tehetsége legfinomabb morzsáit tálalja vidám és kevésbé vidám történetekkel körítve a családi terített asztalon. A novellákat, regényrészleteket humorral és helyenként nélkülözhetetlen, máshol delikát kitekintésekkel spékeli meg, így a kötet változatossá válik, mint egy jól összeállított menüsor.
A receptek, tippek, jótanácsok, és családi anekdoták kellemes kalandozássá teszik ezt az olvasmányt,
és kedvet, no meg étvágyat csinálnak a főzőcskézéshez.
4. David Perlmutter: Agyépítők – Hogyan gyógyítja és védi agyunkat az egészséges bélflóra – egy életen át
A 2017-es kötet tartalmát már lett volna időnk megemészteni megjelenése óta, de ha véletlenül valaki mégsem tette, akkor itt az ideje, mert a The New York Times bestseller-listáját vezető Gabonaagy szerzője ebben az írásában bemutatja, mennyire fontos feladata van bélrendszerünknek agyunk működése és aktuális állapotunk szempontjából. Innovatív kutatási eredményekre hivatkozva újfajta terápiákat kínál a viselkedési és hangulati zavarok, krónikus fejfájást, sclerosis multiplex, Parkinson-kór, autizmus vagy akár az Alzheimer-kór kezelésére.
E súlyos betegségek gyógyítását és megelőzését célzó tanácsait klinikai és laboratóriumi eredményei mellett megfigyelésen alapuló tapasztalataira építi a szervezet mikrobiomjának, vagyis mirobapopulációjának állapotával összefüggésben.
Mivel a mikrobiom felel leginkább az agy egészségéért, regenerálódását szolgáló tippjei és étrendjavaslatai úttörő jelentőségűek lehetnek.
A súlyos téma után egy kis frissítő időutazással, nosztalgiázással, vagy rabul ejtő sorozatunkba való belehelyezkedéssel és a 20. század elejének előkelő fogásaival kínál meg bennünket a következő ajánlás.
5. Annie Gray: A hivatalos Downton Abbey szakácskönyv
Az 1912 és 1926 közötti évek legkedveltebb menüi helyenként a kedvelt sorozatból ismert korhű terítékeken kerülnek tálalásra, máshol a történet ismert szereplőitől olvashatunk idézeteket, vagy ismerhetünk meg kulisszatitkokat a forgatásokról.
Mindenféle napszakra és alkalomra gondoskodik ajánlatokról a kötet: a délutáni teától az agárversenyt kísérő menüig.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés