Az Insider ismert szakácsoktól kért tippet azzal kapcsolatban, mi lehet a legjobb és legrosszabb módszer a darált marhahús maradékának felhasználására. A szakértők szerint például kerülni kell az előrecsomagolt darált marhát hamburgerek és marhahús-Sztroganov készítéséhez, mert a végeredmény nem lesz igazán finom. Ha van otthon egy kevés maradékod, inkább az alábbi fogásokkal próbálkozz!
Bolognai szósz tésztával: egyszerű és finom
Palak Patel séf egyik kedvenc könnyű hétköznapi vacsorája egy kiadós bolognai húsmártás, amit tészta tetején tálal. Nagyon könnyű elkészíteni, mert szinte csak a darált húst kell kombinálni fűszerekkel és paradicsommal, és jól fagyasztható későbbre is. A séf azt javasolja, hogy a nyári hónapokban csakis friss paradicsomot és fűszereket használjunk hozzá.
Taco: mindenkinek a kedvére lehet tenni
Jessica Randhawa, a The Forked Spoon séfje elmondta, hogy a darált marhahús remek tacotölteléket eredményezhet. Ezt sem nehéz elkészíteni, és klassz ízekkel teli végeredmény születhet, valamint az sem utolsó szempont, hogy az étel zsírtartalmát mindenki a személyes igényei alapján szabályozhatja attól függően, hogy soványabb vagy zsírosabb húst választ.
A cikk az ajánló után folytatódik
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés
A legegyszerűbb tacotölteléket úgy készítheted, ha a húst paradicsommártással megpárolod, és olyan fűszereket adsz hozzá, mint a csilipehely, a paprika, a fokhagymapor és a kömény. Adj hozzá apróra vágott zöldségeket és reszelt sajtot is a még finomabb végeredményért.
Cajun rizs: olcsó és okos módja a darált hús élvezetének
Jessica Randhawa szerint a fűszeres-zöldséges cajun rizs is remek módszer a darált hús felhasználására. Ez alapvetően jó fűszeres étel, de a csípős összetevőket, például a jalapeñót bárki elhagyhatja, ha érzékeny rá. A cajun rizs egyébként a séf szerint jó kis maradékmentő fogás, amiben a maradék steak, kolbász vagy akár csirkehús is jól megfér egymás mellett.
Húsgombóc: klasszikus
Mila Furman, a Girl and the Kitchen szakácsa és receptfejlesztője azt vallja: a húsgombóc sokféleképpen elkészíthető, így tökéletes választás akkor is, ha maradt egy kevés darált hús a hűtőben. Az egyik legsokoldalúbb étel, nagyon egyszerű összeállítani, és könnyű sikert hoz minden házigazdának – vallja a tanácsadó, aki a többféle fűszerezés mellett szívesen variálja a fasírtok mellé kínált szószokat is.
Attól sem kell félnünk, hogy szárazak lesznek a gombócaink, hiszen akár klasszikus húsgombócokat készítünk paradicsommártással, akár egy adag svéd húsgolyót, kissé magasabb zsírszázalékkal rendelkező hús használatával a falatkák lédúsak maradnak.
Levesben: ez is lehetséges
Ha azon gondolkodsz, hogyan lehetne felhasználni egy kis maradékot, a levesekben való felhasználást is érdemes megfontolnod. Furman szerint húsgombócként is bevethetjük a darált húst krémlevesekben vagy egyszerű zöldséglevesekben, de a lasagnelevest is ajánlja, ami az alapétel egyszerűbben és gyorsabban elkészíthető változata.
Lasagne: nem fog kiszáradni
Az előrecsomagolt darált marhahús nedvességgel és aromával való felturbózásának nagyszerű módja az, ha lasagnébe sütjük, ami nagyon kiadós, és jól illik bele mindenféle zöldség, akár a maradék gomba, tök vagy a kukorica is – magyarázza Palak Patel. A hamburgerrel kapcsolatban is van javaslata: ebben az esetben se legyen mindegy a marha zsírtartalma és minősége, mert könnyen túl száraz, rágós lehet a végeredmény. Azaz a hamburgerpogácsához a zsírosabb hús a megfelelő.
Ezekben az ételekben ne használd
A szakemberek szerint a Sztroganov-bélszín bár egyszerű és szintén marhahúst igényel, mégsem jó hozzá a darált változat, maradjunk inkább az apróra csíkozott falatoknál, ahogy az eredeti recept kéri. Tatár biftsztekben se gondolkodj még véletlenül sem, hiszen hiába néz ki az is csak egy fűszerezett marhahúsos fogásnak, valójában nagyon nem mindegy, hogy a marha melyik részéből készült, és hogy az adott bélszíndarab mennyire friss. A nyers húsban ugyanis lehetnek veszélyes paraziták és potenciálisan életveszélyes baktériumok is – hangsúlyozzák a szakácsok, kiemelve, mennyire fontos, hogy a hús tökéletesen friss legyen.