Igen kifinomult csalás áldozata lett egy kispáli nő, aki online piactéren kínálta eladásra termékét. A feladott hirdetésre június 6-án érkezett egy érdeklődő, aki még azt is felajánlotta, hogy vállalja a szállítás költségeit. Ennek elindításához kért egy nevet és egy címet az eladótól, aki ezt gyanútlanul meg is adta.
Emailben küldték a csalók a hamis linket
A kispáli nő emailjére rövidesen meg is érkezett egy üzenet, amely úgy tűnt, hogy egy futárszolgálattól érkezett. Az eladó meg is nyitotta, és rákattintott az emailben található linkre, majd megadta a telefonjára érkező kódokat. Ekkor fordult rémálomba a vásárlás: rövidesen egymás után kapta az értesítéseket mobilbankjától sikeres utalásokról. Összesen 6 millió 700 ezer forintot szedtek le a rafinált csalók a számlájáról.
A nő feljelentést tett, és a Zalaegerszegi Rendőrkapitányság jelentős kárt okozó csalás bűntettének megalapozott gyanúja miatt rendelt el nyomozást.
A rendőrség honlapján így foglalja össze, hogyan lehet elkerülni, hogy hasonló csalás áldozatává válj:
- A legfontosabb: soha ne kattints idegenek által küldött linkre.
- Ha online felületen vásárolsz, ragaszkodj a személyes átvételhez.
- Ha elkerülhetetlen az előre utalás, akkor lehetőleg csak megbízható honlapról vagy ismerőstől vásárolj.
- Mindig te magad írd be számlavezető bankod honlapjának címét, és onnan lépj be a netbank felületére.
- Ha kiderül, hogy mégis csalók áldozatává váltál, azonnal vedd fel a kapcsolatot a bankod ügyfélszolgálatával, és tegyél feljelentést a rendőrségen.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés