Fontos mobilszolgáltatást kaphat három hónapig teljesen ingyen mindenki

Olvasási idő kb. 2 perc

Mától három hónapon át 5G-vel mobilnetezhet minden előfizető a Telekomnál: az egyébként havidíjért vagy csak a korlátlan csomagokban elérhető lehetőség egész nyáron az övék.

A legtöbb ügyfél a havidíjon felül havonta 1600 forintos összegért használhatta eddig a legújabb hálózati technológiát a Telekomnál. Mától azonban egy jó ideig eltekintenek a plusz díjtól. 

A Telekom előfizetői örülhetnek: három hónapig ingyen használhatják az 5G-hálózatot még akkor is, ha előfizetésükben nem ez szerepel. Ez eddig csak a korlátlan mobilnetre előfizetőknek volt térítésmentes, mindenki más fizetősen vehette igénybe a lehetőséget. 

3 hónapig ingyen jár az ügyfeleknek a Telekom 5G szolgáltatása

Ingyen adja a Telekom az 5G-t

A Telekom most azonban nagyszabású akciót hirdetett, június 3-tól szeptember 15-ig, vagyis több, mint 3 hónapig minden ügyfelük térítésmentesen használhatja az 5G-hálózatot. A szolgáltatás azonban nem jár adatkeret növeléssel, továbbra is annyit netezhetünk, amennyi a csomagunkban szerepel, viszont az 1600 forintos alap havidíjtól eltekintenek, ha felcsatlakozunk az 5G-hálózatokra.

Fontos tudnivaló, hogy a “díjmentes 5G opció” nevű extra nem mindenkinek aktiválódik magától, a felöltőkártyás Telekom-ügyfeleknek a mobilos appon vagy a Telekom webes felületén lehet bejelölni, hogy szeretnének élni a lehetőséggel. Az előfizetők számára automatikusan a hálózatra ugrik a mobilnet, amennyiben bekapcsolt állapotban van. 

Gyorsabb a net az 5G-vel

A Telekom tájékoztatása szerint az 5G-vel szinte minden azonnal megtörténik, a kapcsolat ugyanis valós idejű. Online játékok és videohívás esetén is akadozás nélkül netezhetünk vele.  A 4G-hez képest gyorsabb le-és feltöltés jellemzi a hálózatot, például egy full HD-s, egész estés filmet néhány másodperc alatt letölthetünk.

Fontos tudni azonban, hogy bizonyos technikai feltételeknek is meg kell felelnie az előfizetők mobiljának, például 5G-képes SIM-kártyával és mobillal kell rendelkezniük ahhoz, hogy valóban igénybe vehessék a 3 hónapos, ingyenes próbalehetőséget. A régebbi mobilok ugyanis nem tudják fogadni az 5G-t, illetve a régi típusú SIM-kártyákat is le kell ahhoz cserélni, hogy felcsatlakozhassunk a hálózatra. 

Dogz fesztivál

Jön a DOGZ Fesztivál: te ott leszel?

Május elsején minden eddiginél nagyobb területen várja a kutyásokat és a leendő kutyásokat a DOGZ Fesztivál a Városligetben: közösségi élményt, szórakoztató és szakmai programokat egyaránt kínál az esemény. Falkaséták, kutyás futás és vándor vurstli is várnak a fesztiválon, amelyre a helyszínen levásárolható, 1000 forintos belépő megváltása mellett léphetsz be. Emellé még ajándék is jár! Ugye találkozunk?

A regisztrációt és a programot ezen a linken találod.

hirdetés

Gerhát Petra
Gerhát Petra
Újságíró, szerkesztő
Gerhát Petra pályafutását vidéki televízióknál kezdte sportújságíróként. Művészettörténeti, néprajzi és társadalomtudományi tanulmányokat követően végzett oknyomozó újságíró képzést. Az elmúlt húsz év során politikai és történelmi témájú heti- és havilapoknál, illetve online magazinoknál is dolgozott. A Dívány mellett az Indamedia kisállatos magazinjai, a We love Dogz és a We love Catz újságírójaként is dolgozik, valamint a DOGZ Podcast műsorvezetője.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Életem

Ezért nem tudod soha kipihenni magad a szabadságod alatt

Ismerős lehet az érzés, hogy hiába vagy végre szabadságon, mégsem tudsz igazán kikapcsolni. Hiába nincs meeting, határidő vagy e-mail, a fejedben valahogy mégis tovább pörög a munka. Ennek oka az, hogy tartós stressz után az idegrendszer nem áll vissza azonnal nyugalmi állapotba.

Életem

Ha nem akarsz sokat porszívózni, ilyen kutyákat válassz

Egyre többen keresnek olyan kutyafajtát, amelyik nem vedlik, akár egy allergiás családtag, akár a tisztább környezet iránti vágy miatt. Bár teljesen vedlésmentes kutyus nem létezik, ezzel a 7 fajtával megkímélheted magad a napi takarítástól.

Mindennapi

Bármikor megismétlődhet a solymári eset: ezekre a fegyverekre nem kell engedély

Kedden egy 71 éves férfi engedély nélkül tartható légpisztolyával véletlenül belőtt a solymári Kék Óvoda ablakán galambvadászat közben, a lövedék az alvó kisgyerekek között csapódott a falba. A rendőrség a férfit pár órán belül elfogta, és súlyos testi sértés kísérlete miatt indított ellene eljárást, mivel a leadott lövés akár szemkilövésre is alkalmas lett volna. Az eset kapcsán megnéztük, milyen fegyverek tarthatók engedély nélkül Magyaroszágon.

Életem

Lehet, hogy a te családodról is jelentettek: ez derülhet ki az ügynökaktákból

Az „ügynökakták” szó úgy él a közbeszédben, mintha valahol létezne egyetlen nagy, titkos lista, amelyből egyszer majd kiderül, kik működtek együtt a kommunista rendszerrel, ki volt besúgó és ki nem. Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára szerint nem egyszerűen listákról van szó, hanem az egykori állambiztonság teljesebb iratvilágáról, hálózati, operatív, megfigyelési, nyilvántartási és más iratokról.