Figyelmeztetést adott ki az MVM , amely szerint csalók a cég nevével élnek vissza. A legújabb módszer szerint online földgázszámla-értesítőt küldenek – írja a 24.hu. Az emailben egy link is szerepel, amely állítólag az elkészült földgázszámlára mutat. Erre kattintva azonban az MVM weboldala helyett a bűnözők által üzemeltetett oldalra jutnak a felhasználók, így, ha megadják adataikat, hozzáférést adnak a csalóknak a bankszámlájukhoz. Bizonyos jelekből azonban ki lehet szúrni az adathalász emaileket.
Erről tudhatod, hogy hamis az MVM-számla
Gyanakvásra adhat okot a feladó: az adathalász levelek sokszor nem a megszokott, ugyfelszolgalat@online.mvmnext.hu e-mail címről, hanem külföldi címről érkeznek. Az is kétségeket ébreszthet, ha nem pontosak az adatok, például nem stimmel a gázfogyasztás mennyisége, valamint a helyesírási hibák is csalókra utalhatnak.
Már eleve a számla időzítése is felkeltheti a gyanút: a csalók ugyanis nem tudják, hogy mikor szokott megérkezni az MVM-től a földgázszámlára. Érdemes megfontoltan eljárni:
az igazi leveleknél a „Befizetem bankkártyával” felirat fölött tartva a kurzort minden esetben egy https://mvmnext.hu/foldgaz kezdetű link jelenik meg.
Érdemes azt is ellenőrizni, hogy szerepel-e az összes szokásos adat a számlaértesítőn: az MVM Nextnél vezetett szerződéses folyószámla száma, a számla száma, az átutaláshoz szükséges adatok (bankszámlaszám, valamint a közlemény rovatban feltüntetendő számsor). Lényeges az is, hogy a valóban a szolgáltatótól érkező számlák minden esetben pdf formátumúak.
A vállalat kiemeli: sosem kéri ügyfeleitől, hogy az MVM felületén megadják banki adataikat, azokat mindig csak a szokásos biztonságos banki felületen kell kitölteni. Ez a gázszámlák esetében a CIB bank felülete.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés