A szakemberek kihangsúlyozták, hogy az eszközhasználatnak vannak korlátai, és nem olyan pontosak, mint az egészségügyi intézmények diagnosztikai eszközei, ennek ellenére az okosórák az egyik legjobb szűrőeszközei lehetnek egyes szív- és egyéb betegségek megelőzésére – számolt be róla a Canadian Journal of Cardiology folyóirat.
Az okosóra szűr és nem diagnosztizál
Az elvégzett kutatás szerint az Apple Watch pitvarfibrilláció kimutatására alkalmas AFib-diagnózisa pontos volt a hasonló klinikai profilú emberek tesztelésekor. Az orvosok a kutatás során kifejezettem azt vizsgálták, hogy a kiválasztott több mint 700, kóros EKG-vel rendelkező embereknél milyen pontossággal mért az okosóra.
Habár az eredmény biztató, a szakemberek hangsúlyozták: az okosórákhoz készült alkalmazások fogyasztói szintű applikációk. Az okosóra csupán egy szűrőeszköz, nem pedig olyan diagnosztikai eszköz, melyet az orvosi létesítményekben használnak.
Életveszélyes is lehet
A pitvarfibrilláció a szabálytalan szívritmus egy veszélyesebb és észrevétlenebb formája, amikor a szívpitvarok és szívkamrák nem egyszerre húzódnak össze. A betegség lehet tünetmentes, enyhe tüneteket produkáló vagy jelentős diszkomfortérzést keltő is.
A hosszabb ideig fennálló, kezeletlen pitvarfibrilláció akár életveszélyes is lehet.
A pitvarfibrilláció tünetei közé tartozik a mellkasi fájdalom, légszomj, szédülés vagy szélsőséges esetekben ájulás.
Az orvosok már javasolják
A kutatás óta több amerikai orvos is javasolja páciensének az okosóra-használatot, hiszen az egészségellenőrző applikációk alkalmazása arra készteti az embereket, hogy tegyenek többet egészségükért, és forduljanak orvosukhoz, ha szabálytalan eredményeket, eltéréseket észlelnek.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés