Amióta megjelentek az okostelefonok, sorra jelennek meg különböző alkalmazások is hozzájuk. Némelyek szimplán szórakoztatásra vannak kitalálva, némelyek viszont akár valóban hasznosak is tudnak lenni. Például pontosabb képet kaphat velük az egészséges életmódról, felépítheti személyre szabott futóedzését, vagy fogyókúrás tanácsokkal segíthetik az életmódváltását. Hogy szerintünk melyek a legjobb ilyen appok, melyek letölthetőek mind az android és mind az iPhone készülékekre? .
Diet Assistant
A Diet Assistant letöltésével egy ingyenes táplálkozási tanácsadóval gazdagodhat. Első lépésként beállíthatja, milyen diétát szeretne követni (pl. izomnövelőt, tehát proteinekben gazdagot, gyümölcskúrát, vegetáriánust, méregtelenítőt, fogyókúrásat, stb.). Ez alapján az alkalmazás összeállítja önnek, hogy az elkövetkező napokban mit reggelizzen, ebédeljen, vacsorázzon és nassoljon, ráadásul képes bevásárlólistát is generálni. hogy minden meglegyen ezek elkészítéséhez. Természetesen súlycsökkenését (és BMI-ét) is nyomon tudja követni, akár grafikon segítségével. Az alkalmazás kezelése még úgy is könnyű, hogy angol nyelvű, ami nem is annyira a nyelvtudás esetleges hiányosságai miatt lehet hátrány, hanem mert ajánl néha olyan ételeket vagy hozzávalókat, amiket nálunk nehézkes beszerezni.
MyFitnessPal
Ha sorrendet kéne felállítani, akkor ez az alkalmazás szerepelne az első helyen. Bár elsőre kicsit bonyolultnak tűnhet a kezelése, logikus felépítése miatt hamar kiderül, hogy egyáltalán nem nagy ördöngösség. Jó oldala, hogy nem csak a mobilon, de az interneten is használhatja. Bár vannak dolgok amiket magyarul is be lehet vinni azonban maga a program angol nyelvű, így nem árt hozzá egy nagyon alap nyelvismeret. Hogy mégis miről szól az alkalmazás? Lényegében arról, hogy el tudja érni az elején megadott súlyt, és ehhez megadja, hogy egy nap hány kalóriát ehet mennyit kell lemozognia, illetve milyen tápanyagokból mennyit érdemes bevinnie. Megadhatja (magyarul is!) hogy mit evett aznap, és így megkapja, hogy az adott étel mennyi kalóriát, fehérjét, szénhidrátot, zsírt, cukrot tartalmazott. Persze azt is láthatja, hogy még mennyit ehet aznap. Végül fel kell tüntetni azt is, hogy aznap mit és mennyit sportolt, mivel ennek kalóriaértéke természetesen lejön.
Összességében egy remek alkalmazás, és tényleg segíthet a fogyásban, mivel számon tartja a bevitt/lemozgott kalóriákat, ráadásul nyomon követheti azt is, hogy aznap mennyi cukrot fogyasztott. Sőt, ami a hab a tortán: van vonalkód leolvasója is, így ha mobilon használja, rögtön felismeri az adott terméket és kiadja annak adatait. Nem hiába írják a felhasználói vélemények közt sokan, hogy ha kéne, akár még fizetnének is ezért az app-ért.
Nutrion Facts
Amennyiben kíváncsi arra, mit is eszik, akkor jó szolgálatot tehet a Nutrion Facts nevű app. A program több mint 7000 étel adatait tárolja, így megtudhatja, mennyi kalória, protein, zsír, cukor, vitamin ásványi anyag van az adott ételben. Ami a többi hasonló alkalmazáshoz képest pluszt jelent, az az, hogy ez a program figyelembe veszi a napi referenciaértékeket is, így beállíthatja, hogy ön milyen korú, állapotos-e, vagy netán szoptat.
Futótárs
A Magyar Telekom nemrégiben egy jó kis alkalmazást fejlesztett, mégpedig egy olyat, melynek segítségével nyomon követheti futásait. A program előnye, hogy magyar nyelvű, ráadásul utasításokat is ad sportolás közben. Használata gyerekjáték: letöltés után be kell vinni az adatait (nem, kor, súly, stb.), majd meg kell adni, hány kilométert szeretne futni, mennyi idő alatt. Az alkalmazással eltévedni sem lehet, ugyanis a GPS-nek hála azt is láthatja, merre jár épp, miközben mutatja a megtett távot, a sebességét, valamint az időt. Természetesen az edzéseiről statisztikát is készít, és a fizikai állapotát is nyomon követi. Ezek mellett már csak bónusz, hogy a program az időjárásról is ad tájékoztatást, így nem érheti váratlanul, ha esetleg futás közben eleredne az eső.