A szélhámos minden részletet alaposan kidolgozott egy kitalált ország meghódításához, és évtizedekig szédítette az arisztokratákat.
Victor Lustig sokáig óceánjárókon tevékenykedett, majd átverte Al Caponét, végül a híres francia jelképen is túladott.
Strassnoff Ignác, a legendás magyar szélhámos beutazta Európát, grófokat és egyházi méltóságokat vert át, sőt egyszer a Vérmezőt is eladta.
Charles Ponzi, a piramisjáték feltalálója néhány hónap alatt 20 millió dollártól szabadította meg gyanútlan amerikaiak ezreit.
1869-ben hihetetlen régészeti hír járta be Amerikát: egy megkövült óriás tetemére bukkantak New York államban. Később kiderült, nagyszabású átverésről van szó.
Ida Wood, a különös milliomosnő férje halála után minden pénzét magához vette, és bezárkózott egy New York-i hotelszobába, ahol negyedszázadon át élt remeteként.
Legendaszámba menő csalások a legkülönbözőbb formában, cikkünkből kiderül, hogyan kell ellopni egy utcát, majd értékesíteni azt pár km-rel odébb.
Az angol arisztokraták hiányos földrajzi ismeretei is segítették a zseniális skót szélhámost, aki eladott egy sohasem létezett dél-amerikai országot.
A csalók olykor még a legracionálisabb embereket is átejtik meggyőzőképességükkel.
Liszt Ferenccel, Alexandre Dumas-val, sőt, még az orosz cárral is kikezdett a kalandos életű Lola Montez, az 1800-as évek botrányhőse.
2 vármegye széllökések, 10 pedig havazás miatt érintett: a hó mennyisége jelentős lehet.
Ki tudod találni, melyik regényre gondoltunk a kvízben? Tedd próbára magad!