Az Auschwitz-jegyzőkönyvnek kulcsszerepe volt a magyar zsidóság megmentésében.
Witold Pilocki, a lengyel ellenállási mozgalom hőse szándékosan hurcoltatta magát az auschwitzi lágerbe, hogy feltárja az ott folyó atrocitásokat.
Hirsch Zoltán, vagyis Zoli bohóc világszerte megnevettette a közönséget, a legendás cirkuszi artista élete mégis tragikus véget ért.
Weisz Árpád a labdarúgás nemzetközileg elismert szaktekintélyének számított az 1930-as években, mégis üldözték származása miatt.
Witold Pileckiről számos szobor található, nem véletlenül: Auschwitzból önként gyűjtötte az információkat, hogy legyőzzék a németeket.
Több százezer nő harcolta végig a II. világháborút, de náci fegyőrnek is sokan álltak: ők voltak talán a legkegyetlenebbek.
A holokauszt emléknapján kilenc kevésbé ismert tényt szedtünk össze a náci Németország által elkövetett népirtással kapcsolatban.
Interjú Dr. Kovács Tamással, a Holokauszt Emlékközpont igazgatójával.
Megrázó történet egy lányról, aki megfogadta, hogy vigyázni fog a családjára. Két testvérével alig élték túl Auschwitzot.
Az Auschwitzba hurcolt lengyel balerina utolsó táncával lefegyverezett egy SS-őrt, egy másikat pedig két lövéssel leterített, majd lázadást szított társai között – Franceska Mann története.
Szent Maximilian Kolbe atya önként vállalta a halált a náci lágerben, hogy családos rabtársa megmenekülhessen.
Csodával határos módon túlélte a láger poklát a kis növésű Ovitz család, amelynek tagjai korábban a közönség kedvencei voltak Európa-szerte.
Jane Haining Skóciából érkezett Budapestre, és nem hagyta el magyarországi árva gyerekeit a sötétség napjaiban sem.
Mi értelme van az életnek? Erre a mindenkor aktuális kérdésre fókuszál a logoterápia, amit egy holokauszttúlélő bécsi pszichiáter dolgozott ki.
A trükk legális, de vannak feltételei: így lesz olcsóbb a fűtés.
Megmutatjuk, milyen az élet Budapest központjától negyedórányi autóútra.