Az egyik legszebb magyar várost vesszük ma célba.
A püspökséget 1009-ben Szent István király, az ország első egyetemét 1367-ben Nagy Lajos király alapította a városban. A középkori várost az ország kulturális, művészeti életének egyik központjává tette Janus Pannonius püspök, a magyar humanizmus nagy költője, a latin nyelvű magyar költészet legjelesebb képviselője. Tudod már, hogy merre járunk?
Felkészültél? Jöhet a kép!
Ha nem volt elég, vadászd le a tegnapi várost is!






























