Örülhetsz, ha ez sikerül 50 fölött, a szíved egészségét is mutathatja

edzes-50-felett
Olvasási idő kb. 3 perc

Nemcsak a hajlékonyságnak, hanem a szív és az egész keringési rendszer egészségének is a jele lehet, ha valaki 50 éves kora fölött is meg tudja érinteni álló helyzetből előrehajolva a lábujjait.

A kor előrehaladtával egyre fontosabbá válik egészségünk megőrzése. Noha a legtöbben a mozgásra és a megfelelő táplálkozásra helyezik a hangsúlyt – és természetesen ezek roppant fontosak is –, a Penn State Egyetem kutatói arról számoltak be, hogy a hajlékonyság és a rugalmasság is hasonlóan fontos – derül ki a Femina beszámolójából

A szív egészsége szempontjából is fontos a nyújtás

Ezek hiánya ugyanis nemcsak fájdalmassá tehet sok hétköznapi mozdulatot és tevékenységet, de a vérkeringésre és a szív állapotára is kedvezőtlenül hat. A megfelelő hajlékonyságot egy roppant egyszerű módszerrel lehet tesztelni: álló helyzetből előrehajolva meg kell próbálni megérinteni a lábujjunkat. Ha ez 50 éves kor fölött is probléma nélkül sikerül, az bizonyos mértékben a szív és az egész keringési rendszer egészségének lehet a jele.

Ha nem sikerül, akkor sem kell kétségbe esni: a gyakorlat óvatos, ám rendszeres ismétlésével növelni lehet a hajlékonyságot.

A nyújtás a szív egészsége szempontjából is fontos
A nyújtás a szív egészsége szempontjából is fontosLuis Alvarez / Getty Images Hungary

A rugalmasság megőrzésének más előnyei is vannak. Aki ugyanis hajlamos elhanyagolni a nyújtást, annak izmai megmerevedhetnek, sőt, akár meg is rövidülhetnek, ami komoly mozgásszervi problémákhoz is vezethet.

Nehezebben sérülnek meg az izmai annak, aki hajlékony – ha viszont nem nyúlnak megfelelő mértékben az izmok, a test más részei kompenzálni kezdenek, ami sérüléshez vezethet. Katie Lawton, az amerikai Cleveland Clinic szakértőjének elmondása szerint a mozgékonyság segít elkerülni az ízületi problémákat és a húzódásokat, például a combhajlító izom sérüléseit. Az életkor előrehaladtával persze a rugalmasság csökkenése (amelyet az ülőmunka például felgyorsít) természetes folyamat – ez részben ellensúlyozható a rendszeres nyújtással, ami nagyban hozzájárul a mobilitás megőrzéséhez.

 

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek