A karácsony elüzletiesedésének a jeleként az 1950-es években jelentek meg a karácsonyi témájú pulóverek. Eredetileg Jingle Bells-pulcsiknak hívták őket, de csak néhány tévés személyiség tette az ünnep részévé az ekkor még nem annyira feltűnő ruhadarabokat. Közel fél évszázadot kellett várni, hogy megváltozzanak a pulcsik iránti érzelmek, és ahogy már oly sok mindennel kapcsolatban történt, egy film indította el ezt a gyökeres változást.
Egy film, amely mindent megváltoztatott
A 90-es évekre fordulva még mindig inkább kellemetlen asszociációkat keltettek, mígnem 2001-ben a Bridget Jones naplójában meg nem jelent Mark Darcy a vörös orrú rénszarvast ábrázoló pulcsijában… 2002-től a legelső vancouveri alkalmat követően már tömegével szervezték a ronda pulcsis bulikat, a népszerűségük azóta bő 20 éve töretlen. Mindenesetre a hajdani szolid hópelyhes vagy rénszarvasos mintáktól elég messzire jutottunk, ahogy azt galériánkból is láthatod. (Kattints a képre a 10 fotó megtekintéséhez!)
Nálunk már évek óta az adománygyűjtéshez kapcsolódnak a ronda pulcsik
Magyarországon is van már hagyománya a legfeltűnőbb karácsonyi ruhadarabnak, egy igen szívmelengető része ennek az idén 8. alkalommal is a jótékonyság jegyében megrendezett karácsonyi ronda pulcsis futás, melynek helyszínei Budapest és Debrecen voltak. Ahogy egy debreceni résztvevő is megjegyezte, jobban illene az eseménynek a vicces vagy vidám pulcsis futás elnevezés. Valóban, az utóbbi egy-két évtizedben világszerte csúcsra járatták a pulcsikban rejlő lehetőségeket, és a Bridget Jones-filmmel kezdődő képzettársításokban egyre nagyobb helyet foglal el a humor.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés