A kutatás emberekből és egerekből vett sejtekkel végezték: azt találták, hogy ha a szalonokban használt UV-lámpák fényének teszik ki azokat, elhalnak.
Naija Shaikh bőrgyógyász kiemelte, hogy bármilyen típusú UV-sugárzás képes arra, hogy hasson a sejtekre, mutációra, DNS-ük megváltoztatására késztesse azokat, ezért logikus lépés védekezni a lámpák hatása ellen is.
Azt tanácsolja, hogy ha nem akarsz lemondani a géllakkról, akkor a manikűröshöz érkezz a következőkkel:
- vigyél egy, ujjbegyeinél levágott végű kesztyűt,
- kezedet pedig 50-es faktorú naptejjel kend be, mely UVA és UVB elleni védelmet is nyújt.
Ezek főként azok számára fontosak, akik rendszeresen készíttetnek géllakkot, mivel a fény hatása összeadódva lesz igazán jelentős.
A kutatásban vizsgált sejtek 20 perces UV-fénynek való kitettség után 20-30 százalékos sejthalált mutattak, de ha többször tették ki azokat a fény hatásának, ez az arány már 65-70 százalékra nőtt.
Az eredményeket támogatja, hogy a kutatók szerint a bőrrákos betegek sejtjeinek elváltozásai nagyon hasonlítanak azokhoz, amelyeket ők megfigyeltek, illetve egyes orvosi szaklapok említik, hogy a gyakorta manikűröztető nők esetében is megugrik egyes ritka rákbetegségek megjelenése.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés