Leáll a rendszer: küzdelmes lesz bediktálni a villanyóraállást
Két hétre leáll az MVM áramszámlázási rendszere: a mobilapplikáció számos funkciója és az online ügyfélszolgálat sem lesz elérhető. Az előrefizetős mérőket is időben fel kell tölteni.
Két hétre leáll az MVM áramszámlázási rendszere: a mobilapplikáció számos funkciója és az online ügyfélszolgálat sem lesz elérhető. Az előrefizetős mérőket is időben fel kell tölteni.
Egyes fogyasztási helyek bruttó elszámolási kategóriába kerülhetnek át 2024-ben.
Azt gondolhatnánk, hogy az energiatudatosság, sőt energiatakarékosság, illetve a megújuló energia népszerűsítése miatt az áramfogyasztásunk lassan, de biztosan csökken. De ez nincs így. A magyar lakosság villamosenergia-fogyasztása 8,8 százalékkal volt magasabb 2021-ben, mint az azt megelőző évben. Ennek 10%-a pedig egy kis odafigyeléssel megspórolható lett volna.
A nagymamám mindig azt mondta, hogy kapcsoljam le magam után a villanyt, amikor kijövök a szobából. De vajon ez a gyakorlat anyagilag is megtérül?