Nehéz nyár vár a magyar autósokra: sokan fognak bosszankodni emiatt
Rengeteg útfelújítás kezdődik meg a következő napokban. Több autópálya és gyorsforgalmi szakasz is érintett, ám az alacsonyabb rendű utakon is bármikor belefuthatunk munkálatokba.
Rengeteg útfelújítás kezdődik meg a következő napokban. Több autópálya és gyorsforgalmi szakasz is érintett, ám az alacsonyabb rendű utakon is bármikor belefuthatunk munkálatokba.
Egyszerre akciózik a héten az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata Műveleti Csoportja (ROADPOL) a kontinens számos országában, hogy kiszűrje az alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőröket. Most az is kiderült, milyen módszerrel dolgoznak a rendőrök.
Ha Horvátországba készülsz nyaralni autóval, mostantól érdemes még jobban odafigyelni, mert az új traffipaxok mindkét irányba képesek mérni, ráadásul nem is csak a gyorshajtókat fotózzák.
A Covid-éra öröksége, hogy rekord számú autós veheti most észre: autója műszaki vizsgáját hamarosan meg kell újítania. A pandémia idején egy darabig lehetett lejárt műszakival is közlekedni, emiatt sokan késve vitték el autójukat, idén pedig újra több százezer járműnek kell vizsgára menni, ha a tulaj nem akarja megkockáztatni a lejárt műszakival való közlekedést. Ezt pedig nem érdemes: a rendőr büntet érte.
Minél nagyobb egy autó teljesítménye, annál valószínűbb, hogy balesetet okoz, vagy annak részesévé válik egy friss kutatás szerint.
Közel 3000 hamis autóalkatrészt, autódiagnosztikai eszközt és szoftvert talált tavaly a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Elmosta az árvíz a kedvelt kirándulóhelyet, leállt a vasúti közlekedés.
Kedvezményes jegyvásárlási lehetőséget kínálnak a távolsági és helyközi Volán-járatokra a MÁV app segítségével.
Megemelkedett a vasúti átjárókban történt balesetek száma a tavalyi adattal összehasonlítva. Az ilyen ütközések oka az esetek túlnyomó részében a türelmetlenség.
Az idei év első három hónapjában 67 elektromos rolleres balesethez mentek ki a rendőrök. A valós balesetek száma ennél biztosan sokkal több, hiszen nem minden ilyen esethez hívják ki a hatóságot.
A HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség által koordinált Zöld Busz Program keretében három magyar városban környezetbarát buszok állhatnak forgalomba a közeljövőben.
A tervek szerint a nyáron adhatják ki a környezetvédelmi engedélyt egy olyan közlekedési projekt számára, amely lehetővé teszi, hogy a cinkotai, gödöllői és csömöri HÉV-en el lehessen jutni a 2-es metró Déli pályaudvari végállomásáig, anélkül, hogy át kellene szállni az Örs vezér terén.