A kutatók szerint hibás megközelítés kizárólag az alvás mennyiségére koncentrálni, az alvás minősége is fontos tényező ugyanis, ha a gyerekkori elhízásról van szó. A rákmegelőzésre fókuszáló intézet egyik vezetője, dr. Bernard Fuemmeler szerint azok a gyerekek, akik rosszabbul alszanak, többet esznek és könnyebben elhíznak.
Többet esznek, és ez meg is látszik
A tesztek során 120 nyolcéves alvásciklusait elemezték egy készülék segítségével a kutatók, akik azt is megvizsgálták, mennyit ettek aztán a gyerekek. A tanulmányról beszámoló Study Finds szerint a nyolcévesek arról is beszámoltak, hogy az egyes étkezések során mennyi idő után érezték azt, hogy jóllaktak.
Azoknak a gyerekeknek, akik rendszertelenebbül aludtak és többször felriadtak, a derékbősége is nagyobb volt. Az éjszaka felriadó és napközben mindezt hosszabb-rövidebb sziesztákkal ellensúlyozó gyerekek között szintén gyakoribb volt az elhízás, egyértelműek tehát az összefüggések a tanulmány szerzői szerint.
Gonosz képernyők
Dr. Fuemmeler szerint ennek számos oka lehet, sok esetben például az ágyba is magukkal cipelt okoseszközök kijelzője jelenti a gyerekek alvásproblémáinak forrását:
"Hosszú távon ez az elhízás kockázatát is megnöveli. Nézetem szerint az elhízás és a rák számos típusa között fennálló összefüggések miatt a gyerekkori elhízás és a rákos megbetegedések megelőzése tulajdonképpen egy és ugyanaz a dolog" - nyilatkozta a kutató.