Ritka, 10 forintos lapkára vert 20 forintos magyar érméért tülekednek a vevők a Vaterán. A licit jelenleg 1775-szörös értéknél tart. Még három napig lehet megtenni a téteket, így az érme értéke tovább nőhet.
Ahogy az aukciót indító felhasználó fogalmaz, az érme forgalomban volt, így rejtőzhetnek még darabok belőle másoknál is.
Sokat ér ez a magyar pénz
A megdöbbentő összegért gazdát kereső 20 forintosra a numizmatikusok is felfigyeltek, a Forint Portál meg is osztotta oldalán az árverés linkjét. A szóban forgó érme 3/4 részben réz, 1/4 részben nikkel alapanyagú, használt, de szép állapotú.
Az aukciós portálon több érdekességet is találunk a numizmatikai szekcióban, például olyan pengőket, melyek közel 300 ezer forintot érnek, és eredeti pengőnyomatokat is.
Ezeréves a pénzforgalom Magyarországon
Szent István király verette az első érméket Magyarországon, melyek alapanyaga az akkoriban viszonylag könnyen bányászható és megmunkálható ezüst volt. A dénár az Árpád-házi királyaink ideje alatt a kiváltságosok fizetőeszköze volt. A 14. századra az egyre növekvő aranykitermelés következtében a Magyar Királyság aranynagyhatalommá vált, nagyjából ugyanakkor, amikor Firenzében elkészítették az első aranypénzeket. Károly Róbert ennek hatására veretett aranyforintokat, a magas értékű érmék váltópénze a garas lett.
A forint a fiorino di oro olasz szókapcsolatról kapta a nevét.
Később fizethettünk krajcárral, majd a Monarchia közös, új fizetőeszközével, az osztrák–magyar forinttal, később pedig a koronával, mely egészen 1919-ig megmaradt. A későbbi, Horthy-éra alatt megváltozott nevű és értékű magyar koronát a pengő, illetve a ma is használt forint váltotta fel.

Vajon jobban éltek a középkorban, a kiegyezéskor vagy a kommunizmus idején magyarok, mint manapság?
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés