Amikor a közelmúltban az egyik tejtermékgyártó vödrös tejfölén jelölhetővé tette, hogy pörkölt, töltött káposzta vagy milyen egyéb étel kerülhet később a vödörbe, rátapintott egy mindannyiunkat érintő jelenségre. Ilyenből azonban van még bőven: a házi pálinka sokszor kerül PET-palackba, a még „nem annyira szennyes” ruha a fotelbe vagy székbe, és jelentkezzen az, akinek nincsen vagy legalábbis nem volt valamikor régebben egy zacskótartó zacskója?
Alternatív hungarikumok?
Akár így is nevezhetnénk ezeket a jelenségeket. Nem tanuljuk őket sehol, bár jó eséllyel ellessük a példát otthon vagy barátainknál, mégis alkalmazzuk ezeket a módszereket. Hogy miért? Az a jó, masszív tejfölösvödör biztosan jó lesz még valamire, kár kidobni, inkább elmossuk. Igen, akkor is, ha egyébként a múlt héten is beugrottunk az IKEA-ba venni pár ételhordó dobozt.
Később aztán vagy a gyerekek viszik ki homokozni a vödröt, vagy abban hozunk haza némi pörköltet, töltött káposztát a szülőktől, esetleg belerakjuk a megmaradt levest vagy a kifőtt tésztát.
Ettől a hűtőszekrény olyanná válik, mint az orosz rulett. Ott egy tejfölösdoboz, na de mi lesz benne? Tejföl? Zöldbabfőzelék? Tegnapról megmaradt köret? Legfeljebb az alapján döntheted el, hogy a mosogatógépben megfakult-e a festés a doboz oldalán. Ha az halvány, tejfölre biztos nem számíthatsz.
Nagypapa pálinkája mehet a félliteresbe
A házi pálinka kincs – a legtöbb esetben. Persze ott van még az az eshetőség, hogy a nagyszülők valami irgalmatlan kerítésszaggatót főzetnek, aminek egyetlen pozitívuma, már ha ezt annak lehet nevezni, a magas alkoholtartalom. Az ilyet egyébként eszedbe sem jutna vendégek elé adni, legtöbbször a kamra alsó polcain tengődik, míg nem jön egy buli, ahol végre ez is sorra kerül.
A nagypapa kerítésszaggatójához senki sem vásárol ugyanakkor elegánsabb, csatos üveget, a félliteres kóláspalack pont jó lesz neki, igaz? Ne mondd, hogy soha nem ittál még ilyesmit!
A zacskótartó zacskó
Bár a környezettudatossági szempontok mostanra leginkább azt diktálják, hogy saját zacskóval menj vásárolni minden alkalommal, biztosan vannak még úgy sokan, hogy otthonukban rengeteg nejlonzacskó tengődik, egész addig, míg meg nem elégelik, és egyetlen főszatyorba tömik az összeset.
Ez lesz a zacskótartó zacskó, ahonnan majd legközelebb is elfelejted kivenni azt az ominózus szatyrot, amivel vásárolnod kellene menni.
Ugyanígy ismerős lehet az is, amikor ajándékzacskóban kapsz valakitől kedves meglepetést, amelyből kivéve azt egy nagyobb ajándékzacskóba teszed el az ominózus papírtáskát, hiszen majd milyen jó lesz, amikor neked kellene valakinek ajándékot átadnod. Malőr, ha benne marad egy kísérőkártya, vagy mondjuk ugyanannak adod vissza, akitől kaptad. Legtöbbször persze az ember megfeledkezik erről a titkos készletről is…
És a ruhás fotel
Egy szék vagy fotel, amibe soha senki nem tud beülni, mert folyamatosan foglalt – még ha a macska vagy a kutya feküdne rá, de nem, tele van ruhával. A nadrág, ami még nem piszkos, de közben lehűlt az idő, ugyanakkor a szekrénybe nem teszed vissza. A pulóver, amit mégsem vettél fel, de már sietni kellett, így csak beledobtad. A sor bármilyen ruhadarabbal folytatódhat tovább: a halmaz pedig egészen addig egyre magasabb lesz, míg már vállalhatatlan, ezáltal a rendrakás elkerülhetetlenné válik, vagy leborul. Az alján simán megtalálhatod azt a ruhadarabot, amit egyébként hetek óta keresel: akár normális, akár nem, legtöbbünkkel így van. Tudnád folytatni a sort?
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés