A házi ravioli elkészítése nem egy nagy dolog, egy kis rutinnal negyedóra alatt összedobhatod, aztán pedig mehet a levesbe, paradicsomszószba vagy a sajtok és saláták közé. Készülhet darált hússal, ricottával, spenóttal vagy gombával, lehet szardellás, baconös, tonhalas, kecskesajtos-snidlinges. Nálunk kéksajtos-olívás tölteléket kapott.
Hozzávalók 4 személyre
A raviolihoz
- 4 darab tojás
- 30 deka liszt
- 10 deka kéksajt
- 3 evőkanál ricotta
- só és bors ízlés szerint
- 1 kisebb csésze felaprított fekete olíva
- 10 deka búzadara
- 1 darab kissé felvert tojás
A leveshez
- 1 csokor paradicsom, oregánó, rozmaring és kakukkfű (lehetőleg frissen)
- 2 deci paradicsompüré
- 8 deci zöldségalaplé
- 4 evőkanál reszelt parmezán
A tésztában nem lesz só, így fontos, hogy kifejezetten sós vízben főjön. A helyiek azt mondják, akkor jó, ha az íze a tengervízéhez hasonló, aminek tökéletes mennyisége valahol a kis marék és az óriáscsipet között van.
Elkészítés:
Dolgozd el egymással a 4 tojást, a lisztet és a búzadarát rugalmas tésztává. Felezd el, és formázz belőle cipókat, amiket beolajozva hagyj legalább 20 percet pihenni. Ezek után nyújtsd a tésztát minél vékonyabbra. Egyikre halmozod majd a kis töltelékadagokat, a másikkal pedig befeded, és végül késsel vagy egy derelyevágóval össze tudod vágni őket. A megtöltött ravioli szélét kend meg a felvert tojás felével, ettől könnyebben összeállnak majd.
A töltelékhez keverd össze a ricottát a kéksajttal és az olívával, majd add hozzá a felvert tojás másik felét, és sózd, borsozd a keveréket ízlés szerint. Amikor elkészültél, főzd ki a raviolikat sós vízben, majd tedd félre. Vastagságtól függően 7-12 perc alatt elkészülnek.
A leves összeállításához forrald össze az alaplét a paradicsompürével, majd ízesítsd sóval, ha még szükséges. Kanalazd bele az elkészült raviolikat, szórd meg parmezánnal és jó sok friss zöldfűszerrel. Ha még kalóriaszegényebben készítenéd, próbáld ki tonhalas-bazslikomos töltelékkel!