A franciadrazsé szerencsére mit sem változott az elmúlt évtizedek alatt, így ma is ugyanúgy ropogtathatjuk fogaink alatt, mint azt egykor nagyszüleink tették. De honnan ered a franciadrazsé, mi van benne, és egyáltalán miért nevezik franciának? Cikkünkből minden kérdésre választ kaphatsz.
Honnan ered a franciadrazsé?
A franciadrazsét 1964-ben, a másik nagy klasszikussal, a Dunakaviccsal együtt a Duna Csokoládégyárban kezdték gyártani. A gyerekek hamar megszerették a két újdonságot, a szülők és az orvosok azonban már kevésbé voltak oda értük, hiszen a kavicsok ropogtatás közben könnyen megsértették a fogzománcot, a drazsék pedig néha az orrba felnyomva végezték, ahonnan csak kihívások árán lehet eltávolítani őket. Bár a gyártás közben új helyre került, a két édesség
máig változatlan receptúrával készül.
És honnan jött az elnevezés? Ha ismered a francia nyelvet, akkor adja magát. A drazsé a francia dragée szóból származik, ami cukormázzal bevont mandulát jelent.
Hogyan készül?
Traszkovics Zsolt élelmiszermérnök, a DIATRA Mérnöki Iroda Kft. ügyvezetője a Dívány kérdésére elmondta, a franciadrazsé egy kerek, kakaós masszával töltött édesség, amit – csakúgy, mint a Dunakavics esetében – különböző színű cukorréteggel vonnak be.
Ez a cukorréteg teszi roppanóssá a terméket.
A cukorkák színezéséhez olyan anyagokat használnak, mint a karotin, a kurkumin vagy a kármin, a drazsékat pedig méhviasszal vonják be, ami azon túl, hogy csillogóssá teszi a terméket, megakadályozza a szemek összetapadását – tudtuk meg a szakembertől.
Traszkovics Zsolt hozzátette, mivel egy édességről van szó, senkit nem lep meg, hogy sok benne a cukor, fogyasztásánál mindenesetre érdemes figyelembe venni, hogy cukortartalma csaknem 80 százalékban mérhető.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés