Új karrier: a csúcsfizetést kínáló „férfi szakma”, ahol a dolgozók közel fele nő

Olvasási idő kb. 3 perc

Nem nőknek való szakma ez, ez a pasik terepe. Ehhez a szakmához logikus gondolkodás kell, nem véletlen, hogy főleg férfiak választják. Ebben a szakmában gyerek mellett nagyon nehéz lesz karriert építened. Válassz valami nőiesebb szakmát!

Ez csak pár olyan vélemény, amivel már találkozhattak az informatikai szektorban dolgozó, vagy az IT iránt érdeklődő nők.

Az informatikai szakmákkal kapcsolatban ugyanis két gyakori sztereotípia létezik: az egyik, hogy kiemelkedő fizetést kínálnak, a másik pedig, hogy jellemzően „férfi szakmák”. Míg az első állítást az iparági felmérések is visszaigazolják, a második valóban csak egy sztereotípia. Olyannyira, hogy az egyik legkeresettebb informatikai szakmában például közel 50 százalék a nők aránya a PROGmasters IT képzési központ adatai szerint. Az informatika területén is érdemes tehát leszámolni a női munkavállalókat érintő sztereotípiákkal, hiszen a karrierváltást tervező nők számára a különböző, munka mellett is végezhető képzések kiváló lehetőséget kínálnak a kiemelkedő fizetést és karriert nyújtó szakmába való belépésre.

progmasters-pr-cikk-divany-1108px

Az informatikai szakma, amelyben szinte minden második munkavállaló nő

Az EU-ban mintegy 8,4 millió embernek ad munkát az IKT-iparág, de közöttük csak 18,5 százalék a nők aránya. Magyarországon még ennél is rosszabb a helyzet: az IKT-szektorban dolgozók mindössze 12,3 százalékát teszik ki a nők. Van azonban egy szakma az IT területén, ahol kiugró a női munkavállalók aránya: a tesztelői munkakörben - amely kiemelkedő fizetést kínál - messze átlag felett van a számuk. Az egyik legnagyobb hazai IT képzési központban, a PROGmastersnél például az elmúlt négy évben összesen 133-an végeztek tesztelőként, akik között 47 százalék a nők aránya. Ráadásul a PROGmastersnél 3-6 éve végzett IT szakemberek már átlagosan bruttó 1,06 millió forintot keresnek.

Precizitás és empátia kell hozzá

De mivel is foglalkozik egy tesztelő? A tesztelők feladata, hogy a programozók által elkészített alkalmazások, szoftverek hibátlan működéséről megbizonyosodjanak, illetve ellenőrizzék, hogy az elkészült program megfelel-e az ügyfél igényeinek. A szerepük ezért nélkülözhetetlen, hiszen például egy orvosi vagy egy repülőgép-karbantartási szoftver működését, vagy egy távközlési eszköz programját is a szoftvertesztelők ellenőrzik. A manuális tesztelő szakember ezeket a feladatokat “kézzel” végzi el, míg az automata tesztelő egyszerűbb programok segítségével automatizálja a folyamatokat. A tesztelő munkakörben tehát elengedhetetlen a precizitás, és fontos a javítással járó monotonitás tűrése, ahogyan az empátiakészség is – hiszen a tesztelőknek mások munkájára kell visszajelzést adniuk.

Június 16-ig jelentkezhet, aki karriert váltana – az elhelyezkedésben is segítenek

Június 16-ig még bárki jelentkezhet a PROGmasters munka mellett is elvégezhető, online szoftvertesztelő képzéseire, amelyek résztvevői két szakterületen – a manuális tesztelés és a tesztautomatizáció területén – is megszerezhetik a munkaerőpiac által elvárt naprakész ismereteket. Aki inkább humán érdeklődésű és kevésbé nyitott a programozásra, annak a junior szoftvertesztelő (manuális) képzést érdemes választania, míg akik a programozás – és ezen belül az AI anyanyelvének is számító Python nyelv – iránt is érdeklődnek, a 2in1 (manuális & automata) tesztelő képzést kezdhetik el.

A sikeres felvételihez csak felhasználói szintű informatikai ismeretek szükségesek. Az 5 hónapos, hétfőtől-csütörtökig, 17-20 óráig zajló online képzést sikeresen teljesítők egy nemzetközileg elismert képesítést (ISTQB / CTFL) is szerezhetnek, ráadásul a PROGmasters az elhelyezkedésben is segíti a résztvevőket, például több mint 100 partnercégénél.

Ezt a cikket nem a Dívány szerkesztősége készítette. Bővebben a PR cikkről, mint hirdetési formátumról itt olvashat.
Oszd meg másokkal is!
Érdekességek