Új emlékérmet adott ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB). A 3 ezer forint névértékű színesfém és a 25 ezer forint névértékű ezüst változat témája Békés vármegye, illetve Békéscsaba vármegyeszékhely.
Ez a harmadik érem a jegybank „Hazai vármegyék és vármegyeszékhelyek” című sorozatában: a korábbi két emlékérmét „Baranya vármegye, Pécs”, illetve „Bács-Kiskun megye, Kecskemét” címmel készítették.
Így néz ki az új pénzérme
Az érme egyik odalán a névértéken, illetve a Magyarország kiíráson kívül a „Békéscsaba Munkácsy városa” felirat olvasható, valamint az evangélikus nagy- és kistemplom épülete látható, fölöttük Munkácsy Mihály képével. A túloldalon a vármegye fontos látványosságai közül a gyulai vár és a szabadkígyósi Wenckheim-kastély kapott helyet, Békés vármegye térképével.
Az ezüst változatot 6 ezer, a színesfémből készültet 10 ezer darabban készítették el.
Az érmét csak a Magyar Pénzverő Zrt. webshopjában lehet megvásárolni, ám ott sem túl nagy számban: az itt elérhető mennyiség a maximálisan verhető példányszám 10 százalékából, valamint a korábban előjegyzett, az előjegyzők által meg nem erősített példányokból áll össze. A termékek értékesítésénél sorba állító rendszert alkalmaznak.
Nem ez az első érme, ami ezen a héten vált elérhetővé. Ahogy arról a Dívány is írt, Jókai Mór születésének 200. évfordulója alkalmából 20 ezer és 3 ezer forintos pénzérméket vert a Magyar Pénzverő Zrt. Ezek egyik oldalán Jókai Mór látható, amint asztalánál ül, mellette az író születésének és halálának évszáma, alatta aláírásával. A másik oldalon az íves Magyarország felirat mellett a névérték kapott helyet, valamint Jókai Mór összes műveinek száz kötetes, úgynevezett nemzeti kiadásából az Aranyember gerince és előlapjának egy része.

Két címletben adják ki a pénzt.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés