A digitális detox egyre népszerűbb megoldássá válik azon emberek számára, akik szeretnék visszanyerni a kontrollt a technológia felett. Ennek az önmegtartóztató szabálynak a célja, hogy egy időre megszakítsuk a kapcsolatot elektronikai eszközeinkkel, és újra megtaláljuk a valódi életünkben rejlő örömök és kapcsolatok értékét.
Technostressz: az egészséged mindennapi fenyegetése
A technostressz szinte minden munkavállalót érintő, időt és teret áthidaló probléma, legyen szó akár a folytonos e-mail-áradatról vagy a szüntelen munkaügyi telefonhívásokról. A 21. században minden munkavállaló a nap 24 órájában elérhető, és ezt a legtöbb munkáltató el is várja tőlük. A bizonyítási vágy és a megfelelési kényszer mindannyiunkban ott lapul, viszont mentális jóllétünk érdekében elengedhetetlen, hogy markáns határokat szabjunk a digitális jelenlétünk és magánéletünk között.
Nézd meg a videónkat, ahol Simon Adél Csenge, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar oktatója beszél arról, hogy a technostressz kiket érinthet leggyakrabban!
Kétnapos szabály a gyakorlatban
A digitális detox során sokan elkerüljük a közösségi médiát, limitáljuk az e-mailek olvasását és a folyamatos értesítéscunamit. Ez lehetőséget ad arra, hogy mentálisan fellélegezzünk, a pillanatban éljünk, és fokozatosan csökkentsük a technológia okozta stresszt. Kutatások is alátámasztják, hogy akár heti néhány nap készülékmentes időszak javíthatja a mentális egészséget, növelheti a kreativitást, és megerősítheti a személyes kapcsolatokat.
Az alábbi videónkban Simon Adél Csenge a digitális detoxszal kapcsolatban válaszol a legfőbb kérdésekre!
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés