A közvélemény-kutatásokból kiderül, hogy az amerikaiak többsége hisz a lelki társban. Az év elején végzett felmérés szerint a megkérdezettek 56 százaléka válaszolt igennel arra a kérdésre, hogy hisz-e a lelki társ létezésében. A maradék vagy nemet mondott (25 százalék), vagy bizonytalan volt (19 százalék) a válaszban.
Justin Lehmiller blogjában hozzáteszi: a lélektársba vetett hit nem tűnik generációs dolognak. Mindegyik korosztályban a megkérdezettek 54–63 százaléka számolt be arról, hogy hisz a lelki társban, 22–31 százalék pedig kétségbe vonja a létezését.
Mit jelent egyáltalán a lelki társ?
De vajon mit jelent egyáltalán hinni egy lélektársban? A közvélemény-kutatások általában nem definiálják ezt a fogalmat a résztvevők számára, de kutatásokból tudjuk, hogy azok az emberek, akik hisznek a gondolatban, a sorsszerűségben is hajlamosabbak hinni. Az erős sorshitű emberek hajlamosak azt gondolni, hogy ha a megfelelő emberrel találkozol, akkor minden egyszerűen és könnyen megy – és éppen itt van a dolog buktatója is. A konfliktusokat és a párkapcsolati problémákat sokan közülük hajlamosabbak jelnek tekinteni, és azt a következtetést vonják le belőlük, hogy amiben élnek, nem a számukra megfelelő kapcsolat. Ez azért veszélyes, mert ennek nyomán nem feltétlenül igyekeznek megoldani az előbb-utóbb mindenféleképpen megjelenő problémákat, helyette inkább szakítanak, mert azt gondolják, valaki más lesz az igazi.
Hogyan lesz ebből tökéletes vagy legalább majdnem tökéletes kapcsolat?
A szerző azt vallja: egyszerűen nem reális azt gondolni, hogy bármelyikünk hirtelen egy „tökéletes” partnert talál, és hogy a vele való kapcsolat soha nem igényel majd erőfeszítéseket egyikük részéről sem. Az idő próbáját kiálló kapcsolatok azok, ahol az emberek megtalálják a módját, hogy produktívan dolgozzák fel a problémáikat, és ahol a konfliktusokat és nézeteltéréseket a növekedés lehetőségének tekintik – olyan kihívásoknak, amelyeket együtt le lehet győzni.
A cikk az ajánló után folytatódik
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés
Ez azt jelenti, hogy át kell gondolnunk a lelki társ fogalmát. Nem kell feladnunk minden álmunkat arról, hogy valahol létezik a számunkra tökéletes személy, de akkor járunk a legjobban, ha elfogadjuk: vele sem lesz tökéletes minden, kialakulnak majd konfliktusok, amiket fontos lesz megbeszélni, és olyan helyzet is, hogy egyezségeket kell kötnünk, áldozatokat kell hoznunk, vagy egyszerűen nem értünk egyet fontos vagy kevésbé fontos kérdésekben.
A lelki társ nem az, akivel minden könnyen sikerül, hanem az a személy, aki arra ösztönöz, hogy dolgozz a kapcsolatodon és fektess bele egy kicsit több energiát, amíg a problémák megoldódnak – vallja a szakember.