Van néhány olyan kedvelt és gyakran használt kézjel, ami nem mindenkinek ugyanazt jelenti.
Egy kaposvári nő azzal a jellel kért segítséget egy ruhabolt eladójától, amit a Covid-lezárások miatt megnövekedett bántalmazások ellen találtak ki.
Az optimizmust és a lazaságot fejezi ki a Hawaii-szigetekről származó shaka kézjel, pedig a legenda szerint egy véres történetből ered.
Szinte mindenki mutatott már fityiszt, vagyis fügét – mégis kevesen tudják, hogy egy obszcén ókori görög szokásból ered a mozdulat.
Tényleg rasszista gesztus a mutató- és hüvelykujj összeérintésével mutatott oké gesztus? És miért ne mutassuk senkinek Brazíliában?
A győzelem és a béke jeleként ismerjük a kinyújtott mutató- és középső ujjat, egykor azonban vulgáris gesztust takart az ismert mozdulat.
Napjaink leggyakrabban használt szimbóluma, a lájk, vagyis a feltartott hüvelykujj kézjele az ókorban teljesen mást jelentett, mint gondolnánk.
A rock- és metálkoncertek elengedhetetlen kelléke a metálvilla, de vajon tényleg ördögi, okkultista jelentéssel bír a híres gesztus?
Bár a jogszabály szerint ez az irat nem kötelező egyes esetekben, a műszaki vizsgához a legtöbb helyen mégis elkérik.
A női mellek különböző formájúak és méretűek, de egy dolog közös bennük: csak az emberre jellemzőek, legalábbis ebben a formában.