A Calvin Klein szerződtethette le Raf Simonst

Olvasási idő kb. 3 perc
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Dívány!

A Dior egykori kreatívosa New Yorkba igazol, de komoly változások vannak a Louis Vuitton háznál is.

A Dior tavaly októberben jelentette be, hogy vezetőtervezője, Raf Simons lemond a divatház kreatívigazgatói posztjáról, majd kisebb keresgélés után nemrég bejelentették utódját, Maria Grazia Chiurit, aki a luxusmárka első női dizájnereként fog debütálni a szezonban. A belga Simons lemondásában kitért rá, hogy többek között azért távozik három év után a tekintélyes divatház éléről, mert más dolgokra szeretne összpontosítani, beleértve a saját nevén futó márkáját, magánéletét és a munkán kívüli hobbijait.

Ennek a gondolatmenetnek mond ellent a napokban felröppent pletyka, miszerint a 48 éves Simons a Calvin Klein vezetőtervezőjeként tér vissza a jövőben. Amerika egyik kedvenc márkája ugyanis a legtöbb divatházhoz hasonlóan komoly változások előtt áll, az 1968-ban alapított brand áprilisban vált meg tervezőpárosától, Francisco Costától és Italo Zucchellitől és a hírek szerint a stratégiaváltást fontolgató cég egyesíteni kívánja a női és férfi vonalát a jövőben.

Raf Simons Párizsból New Yorkba igazol?
Fotó: Jacopo Raule / Getty Images Hungary

A kreatív és friss ötletekre vágyó Calvin Klein arculatváltásába pedig kifejezetten beleillik Raf Simons könnyed, modern és elegáns stílusvilága, amellyel minden esélye megvan, hogy új életet leheljen a legendás márkába. Klein egyébként maga is gerjesztette a szóbeszédet egy nemrég adott rádiós interjúban, melyben megemlítette, hogy a szerződés alapján hivatalosan nem fogják bejelenteni, hogy ki lesz az új vezető tervezőjük, de ezt a szakmában már úgyis mindenki tudja. Azt, hogy mi igaz Raf Simons Calvin Kleinhez való leigazolásáról legkésőbb augusztusban vagy szeptemberben a 2017-es tavaszi-nyári kollekciókat bemutató New York-i divathéten egészen biztos, hogy megtudjuk majd.

Nicolas Ghesquière és az LVMH elnökének lánya, Delphine Arnault.
Fotó: Bertrand Rindoff Petroff / Getty Images Hungary

Miközben úgy tűnik, hogy Raf Simons mégis újra munkába áll, addig az LVMH főnöke, Bernard Arnault állítólag azon gondolkodik, hogy lecseréli a Louis Vuitton kreatív igazgatóját, Nicolas Ghesquière-t a Loewe vezető tervezőjére, Jonathan Andersonra. Ugye, megmondtuk, hogy érdemes lesz rá figyelni a jövőben?

Bár a kezdés pontos ideje és a feltételek még ismeretlenek, ugyanakkor a Fashionmag.co.uk értesülései szerint az ügyet aktívan tárgyalják a vállalatnál, amihez olyan divatházak tartoznak, mint a Balenciaga, az Hermés, a Marc Jacobs, az Alexander Wang vagy Christopher Lemaire. Az anyavállalathoz egyébként 70 luxusmárka és egyéb, divattal, borral, ékszerekkel és szállodákkal kapcsolatos cégek is tartoznak. Ennek a gigabevételéhez tesz hozzá a világ egyik legnagyobb luxusmárkájaként ismert Louis Vuitton közel 8 milliárd eurós bevételt évente.

Jonathan Anderson lehet a Louis Vuitton következő sztárja.
Fotó: Victor VIRGILE / Getty Images Hungary

A szakmában azonban a legtöbben egyetértenek azzal, hogy Anderson tekinthető a legpotenciálisabb jelöltnek a 45 éves Ghesquière helyére. Már csak azért is, mivel a bennfentesek szerint Arnault “imádja” Andersont, sőt a lánya, Delphine is nagy rajongója a 32 éves tervező munkásságának. A Loewe kreatívosa ugyanis jól ismert játékos mintáiról és a kortárs művészek munkáiból merített inspirációiról.

“A műteremben dolgozók már várják a távozását, elképzelhető, hogy az októberi kollekció bemutatója után elhagyja a divatházat” – állítja egy forrás, amit megerősít Ghesquière Canal Plusnak adott júniusi interjúja is, miszerint minél előbb szeretné megalapítani saját márkáját, de ennél több részletet nem kíván elárulni.

“Arnault nagyon szereti Andersont, mindenki tudja, hogy oda van érte“ – hívja fel a figyelmet a lehetséges változára egy forrás, de mások szerint is Anderson a legesélyesebb arra, hogy átvegye Ghesquière helyét a Louis Vuittonnál.

Természetesen nemcsak a francia divatház reagál ilyen gyorsan és drasztikusan a luxusipart ért változásokra és visszaesésekre, többen is készek alapjaiban átszervezni a menedzsmentet és a tervező csapatot a siker és zsíros bevétel érdekében. A kiábrándító évet záró Burberry például a napokban szerződtette le Marco Gobbettit, aki a Céline vezérigazgatói posztját hagyta ott a brit luxuscégért. De vezető váltások történtek az év első felében a Diornál, a Cartiernél, a Balenciagánál, az Yves Saint Laurentnél és a Lanvinnál is.

Múzsák a csók után könyv

Múzsák a csók után

Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.

Rendeld meg a kiadó oldalán kedvezményesen!

hirdetés

Adamek Alma
Adamek Alma
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Világom

Változik a Nap „szívverése” – a Földön is érezni a hatását

A Nap belsejében folyamatos mozgás zajlik, de ennek intenzitása ciklikusan változik. A 11 éves ciklusoként egy aktívabb időszakot egy kevésbé aktív követ, ám az utóbbi két ciklus során valami elkezdett megváltoznil – ez pedig hatással van az „űridőjárásra” és a bolygónkra is.

Önidő

Indul a foci vb magyarok nélkül: 156 ezres miniállam is kivívta a részvételt

Ma kezdődik a 2026-os labdarúgó-világbajnokság, amelyet ezúttal három ország – az Egyesült Államok, Mexikó és Kanada – közösen rendez. A magyar válogatott ugyan ismét lemaradt a tornáról, de így is bőven akadnak olyan történetek és újdonságok, amelyek különlegessé tehetik a következő heteket a futball szerelmeseinek.

Életem

Ekkora vám sújtja júliustól a temus csomagokat: minden, amit tudnod kell

Július 1-jétől új költséggel kell számolniuk azoknak, akik EU-n kívüli webáruházból, például Temuról, Sheinről vagy AliExpressről rendelnek: a 150 euró alatti csomagokra termékkategóriánkként 3 eurós vám kerül. Ha egy küldeményben többféle termék van, a 3 eurót termékkategóriánként kell megfizetni.

Világom

Riasztó képet fest Európa időjárása: végérvényesen eltolódhat a nyár

Európa a leggyorsabban melegedő kontinens. Nyugat-Európában már május második felében olyan hőhullám érkezett, amely inkább a nyár közepét idézte. Május 21. és 30. között Franciaország nyugati részén, Angliában és Walesben a napi átlaghőmérséklet helyenként több mint 10 Celsius-fokkal haladta meg az ilyenkor szokásos értéket. Ilyet korábban nem tapasztalhattunk.

Testem

Fogyás nőként: miért nem elég kevesebbet enni?

A kalóriadeficit hozza el a fogyást, de önmagában közel sem elég a kívánt eredmény eléréséhez. Ezenfelül számolni kell azzal is, hogy a férfi és a női szervezet eltér, akár a testösszetételben, akár a hormonális működésben, ezekkel az eltéréseket pedig mindenképpen figyelembe kell venni.

Testem

Ez az egyik legnagyobb tévhit a férfiak termékenységéről: sokan csak akkor jönnek rá, amikor már késő

Miközben a nőket folyamatosan figyelmeztetik a biológiai óra múlására, a férfiak termékenységével kapcsolatban még mindig tartja magát az a tévhit, hogy az időtlen és sérthetetlen. A legújabb kutatások azonban rávilágítanak, hogy 40 éves kor felett a spermiumok száma és genetikai épsége is fokozatosan romlani kezd. Ez a változás ráadásul sokszor láthatatlan marad a hagyományos orvosi vizsgálatokon, mégis drasztikusan növelheti a vetélés vagy a későbbi genetikai betegségek kockázatát. Hogyan befolyásolja a kor és az életmód a férfiak nemzőképességét, és miért nem szabad készpénznek venni az életre szóló termékenységet?

Világom

Magyar tengeri kikötő volt 110 éve: itt esküdött Jókai Mór lánya, emléktáblát is kapott a magyar író

Száztíz évvel ezelőtt Fiume a magyar hírességek és arisztokraták kedvenc luxusmenedéke volt, ahol Jókai Mór a lánya esküvőjét ünnepelte. Ám a történelem viharai után a korzó legpompásabb szállodája, a Hotel Europa már egy titkos társaság fészke lett, amely megágyazott a huszadik század egyik legőrültebb alakjának: egy olasz költő-diktátornak, aki saját mini-államot épített ki a városban, és akitől még Mussolini is tanult. Utánajártunk Fiume aranykorának és sötét titkainak.