A vörös rúzs ideje lejárt

Olvasási idő kb. 2 perc
Google Állítsd be, hogy a Dívány az elsők között legyen a Google-találatokban!

A divathetek egyértelmű favoritjára, a nude árnyalatú rúzsokra cserélték a celebnők a vörös rúzst.

A klasszikus vörös rúzs helyett egyre inkább a testszínű, természetes árnyalatokat választják a brit nők. Három éve most először sikerült több eladási profitot hoznia a visszafogottabb árnyalatoknak, hiába harangozták be 2014-et a vörös rúzs évének a szakértők. A Debenhams eladási statisztikájából kiderül, hogy a tavalyi adatokhoz képest 62%-kal több fogy a bőrszínű rúzsokból, ami főként a vörösszőnyeges sminkeknek és divathetek trendjeinek köszönhető.

Camille Belle, Pink és Alicia Keys már a tavalyi Grammy-n is nude ajkakkal ünnepeltek, az Oscaron viszont már a legtöbb színésznő, köztük a győztes Cate Blanchett, valamint a jelölt Julia Roberts és Amy Adams is a természetes hatást választották. A puritán, testszínű ajak a 2014-es tavaszi-nyári bemutatókon debütált, azóta pedig több kampányban és celebnő mindennapi rutinjában is egyre népszerűbb – írja a Daily Mail.

Galéria ikon

0

Galéria: A vörös rúzs ideje lejárt

A futáskor is sminktől tocsogó Kim Kardashian például elég szembetűnő smink-változáson esett át: korábbi, erősen lealapozott arca és vörös ajkai helyett ma már sokkal inkább könnyedebb, gyakorlatilag láthatatlan sminket használ.

Trendek ide vagy oda, a klasszikus vörös rúzsnak mindig is helye lesz a szépségápolásban, még akkor is, ha az aktuális trendek miatt ma kifejezetten divatjamúltnak számít vörös ajkakkal megjelenni egy fontos eseményen. Az jelenlegi trendek egyértelműen a kevesebb néha több elvét követik, elegendő csak megnézni egy komoly editorial képeit.

Galéria ikon

0

Galéria: A vörös rúzs ideje lejárt

A vörös rúzs történelme egyébként egészen az ősi egyiptomiakig vezethető vissza, akik bróm, jód és hínár keverékéből alkották meg az egyébként mérgező ajakfestéket. Erzsébet királynő méhviaszt és növényi párlatot használt a karmazsin ajkakhoz, a brit parlament 1770-ben viszont betiltotta a használatát.  Az első tekerős rúzshokhoz a húszas évek elején lehetett hozzájutni, a Chanel, Helena Rubenstein és Max Factorhoz hasonló márkák pedig gondoskodtak róla, hogy minden nőnek legalább egy lapuljon a táskájában. Sikeres munkát végeztek: egy utóbbi felmérés szerint a nők csaknem 81%-a használ rúzst. Hogy éppen milyet, azt mindig az aktuális trendek befolyásolják.

Elveszett harmónia

Elveszett harmónia

Előrendelhető a Dívány új könyve, az Elveszett harmónia, melynek segítségével megértheted, hogy a széthullás nem a vég, hanem a kezdet. Tóth Réka Ibolya saját módszerével mutatja meg, hogy a harmónia nem elérhetetlen vágy, hanem az az alapállapot, amelybe te is visszakerülhetsz. Önmagad megértése, valamint a QR-kóddal elérhető meditációk és testtudatos gyakorlatok segítenek a gyógyuláshoz vezető útra lépni, így megszabadulhatsz az ismétlődő mintáktól és a régi szenvedéstől.

Keresd a könyvet az Inda Press Kiadó kínálatában!

hirdetés

gr
gr
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Nemcsak megfázást okozhat: így teszi tönkre a klíma az ízületeidet

Amikor a nyári kánikulában belépünk egy kellemesen hűvös, légkondicionált irodába vagy üzletbe, azt megváltásnak érezzük. A legtöbben tisztában vannak azzal, hogy a túl erős hűtés megfázást, torokfájást vagy tüdőgyulladást okozhat, ám a klímaberendezéseknek van egy rejtett veszélye is: csendben teszik tönkre az ízületeinket. A legfrissebb orvosi kutatások szerint a mesterségesen lehűtött és kiszárított benti levegő drasztikusan rontja az izomerőt, miközben az idegvégződésekben található receptorok túlaktiválásával brutális, nyilalló fájdalmat idéz elő a vállban, a nyakban és a térdekben.

Offline

Nem csak királynék voltak, uralkodók is: hatalmas titkot fedtek fel az ősi sumér sírok a nőkről

Az ősi Mezopotámia világáról sokáig úgy gondolták a kutatók, hogy a hatalom szinte kizárólag a férfiak kezében összpontosult. A királyok nevét feljegyezték, a nők pedig többnyire feleségként vagy papnőként jelentek meg a történetekben úgy, mint valódi hatalommal nem rendelkező szereplők. Egy régészeti lelőhely újraértelmezése azonban mára megkérdőjelezte a korról gyűjtött ismereteinket.

Offline

Villámkvíz: felismered a világ leghíresebb vasútállomásait?

A vasúti közlekedés a 19. század első felében indult hódító útjára a világon, majd az ipari forradalmak jelentősen hozzájárultak elterjedéséhez. Az emberiség így egyre több vasútállomást is épített, melyek sokszor egy-egy város legszebb épületei közé tartoznak.