Letaszíthatatlan a címlapokról a Gucci

Olvasási idő kb. 2 perc
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Dívány!

Újra az olasz divatház lett a címlapcsata győztese, megelőzve a Diort és a Louis Vuittont. A szezon legnagyobb vesztese a Saint Laurent és a Chanel.

Galéria ikon

16

Galéria: A Gucci nyerte a címlap háborút

Továbbra is letaszíthatatlan trónjáról a Gucci a divatmagazinok között zajló címlapháborúban. Míg 2013 őszén és 2013 első negyedévében 81 borítóra került fel a divatház aktuális kollekciójának egy-egy meghatározó darabja, addig a tavaszi-nyári szezonban már 111 címlappal nyert a Gucci a mindössze négy-öt luxus divatház között zajló csatában.

A Frida Giannini kreatív vezetésével működő olasz márka idei, színes és fodros tavaszi-nyári ruhakölteményei köszöntek vissza többek között a Vogue Austrália elejéről, melyen Naomi Watts pózolt a designer ruhában, a brit Elle Kate Hudsonra, míg a kínai Cosmopolitan Li Bingbingre adta rá a Gucci egyik alapdarabját. A Herself magazin pedig Rihannaról, Lady Gagaról, Beyoncéról és Florence Welchről készített karikatúrákra rajzolta rá a trendi sárga darabokat.

A Dior 97 borítóval került fel a képzeletbeli dobogó második fokára, ami miatt egyáltalán nem kell szégyenkeznie Raf Simonsnak, ez az eredmény ugyanis sikernek számít, ha figyelembe vesszük, hogy a tervezőnek ez volt ez első ready-to-wear kollekciója a divatháznál. Divatszakértők szerint  egyébként egyre több Dior kreációt láthatunk majd címlapon a közeljövőben – írja a fashionista.com.

A harmadik helyen a Louis Vuitton tervezőjének, Marc Jacobsnak a két szicíliaival, Domenico Dolce-val és Stefano Gabbanával kell osztoznia, ők nem sokkal maradtak le a fent említett divatházaktól, 73 magazin elején volt látható tervezésük az elmúlt időszakban.

Galéria ikon

16

Galéria: A Gucci nyerte a címlap háborút

A szezon legnagyobb csalódása minden bizonnyal a Saint Laurent volt, ugyanis Hedi Slimane grunge ihlette kollekciója és a kultikus arcokkal megtöltött reklámkampánya miatt arra számítottunk, hogy tele lesznek Saint Laurent ruhákkal a tavaszi-nyári divatlapok, ehelyett a francia márka 35 címlappal mindössze a nyolcadik helyen landolt az összesítésnél. Reméljük, a következő szezonban több bizalmat szavaznak a nevet és profilt váltó márkának. Hasonlóképpen hiányoljuk a felkapott Chanel hulahopp táskákat népszerűsítő címlapokat is.

A tavaszi-nyári címlapcsaták közben a legtöbb divatmagazin már az év legfontosabb kiadásának számító szeptemberi lapon töri a fejét. Az őszt indító kiadásokban a 2008-as recesszió óta egyre több hirdetést helyeznek el. A tavaly Lady Gagát címlapra tevő amerikai Vogue 2013-as szeptemberi címlaplánya az Oscar-díjas Jennifer Lawrence lesz, a 665 oldalas kiadás pedig több mint 200 oldalnyi hirdetést tartalmaz majd.

Galéria ikon

16

Galéria: A Gucci nyerte a címlap háborút
Fotó: Picasa

De nem ez lesz minden idők legvastagabb Vogue kiadása, volt amikor 725 oldalnyi divatanyaggal rukkolt elő Anna Wintour, de összeségében az elmúlt négy évben több mint száz oldallal több hirdetésnek adott helyet a magazin, mint a válság előtti időben.

A Vogue-ot 455 oldalas kiadással az InStyle követi sorban, mely három százalékkal növelte hirdetéseit, a 422 oldalnyi anyaggal készülő Elle pedig tizenkét százalékos reklám-növekedést tudhat magáénak. Az átlagosan 5 és 17 százalékkal több hirdetést bevállaló magazinok között van még a szeptemberi kiadásra 397 oldallal készülő Harper's Bazaar, a 234 oldalas Vanity Fair és a 288 oldallal készülő W magazin is.

Múzsák a csók után könyv

Múzsák a csók után

Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.

Rendeld meg a kiadó oldalán kedvezményesen!

hirdetés

bb
bb
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

VIP

Fehérjepor nőknek: marketingfogás, vagy tényleg szükségünk van rá?

A fehérjeporokról sokan még mindig azt gondolják, hogy elsősorban testépítőknek vagy élsportolóknak valók, miközben egyre több hétköznapi ember használja őket a mindennapi étrend részeként. De valóban szükség van rájuk, vagy inkább csak kényelmi és marketingtermékekről van szó?

Testem

Felturbózott vitamin lehet hatékony az Alzheimer-kór ellen

A szakemberek egy olyan megoldást kerestek a neurodegeneratív betegségek kezelésére, mely nemcsak a folyamat lassítására képes, hanem gyógyíthatja azokat a károkat is, melyeket a betegségek okoznak. A K-vitamin egy feljavított változata hatékonyan ösztönözte az agyban lévő „előd-sejteket” arra, hogy neuronokká alakuljanak, pótolva ezzel az elpusztult agysejteket.

Mindennapi

Családtagjaid hangján hívhatnak a csalók: minden pénzed elveszítheted, ha nem vigyázol

A mesterséges intelligencia rohamos fejlődésével egy új, rendkívül veszélyes csalási módszer terjed: a hangklónozás. A kiberbűnözőknek ma már mindössze néhány másodpercnyi valós hangfelvételre van szükségük ahhoz, hogy bárki hangját, legyen az családtag, barát vagy kolléga egyszerűen lemásolják. Ezeket a hangmintákat általában a közösségi médiából vagy korábban titokban rögzített hívásokból szerzik meg.

Testem

Sejtszinten borítja fel agyad működését ez az állapot

Egy friss kutatás szerint a depresszió nemcsak a hangulatot és a gondolkodást érinti, hanem egészen a sejtek szintjéig hatással lehet az agy működésére. A tudósok olyan változásokat találtak az agy és a vérsejtek energiaellátásában, amelyek segíthetnek megérteni, miért jelentkezik a tartós fáradtság, a motivációhiány vagy a „lelassult” gondolkodás ennél az állapotnál.

Édes otthon

Ezeken a helyeken lehet azbeszt a te otthonodban is

Sokan úgy gondolják, hogy az azbeszt rég betiltott építőanyagként a lakásokban már sehol sem okozhat problémát. Azonban Magyarországon ma is rengeteg olyan épület, melléképület és udvari szerkezet áll, amely tartalmazhat azbesztet – gyakran úgy, hogy a tulajdonosok erről nem is tudnak.

Életem

Felújítják az egyik budapesti hidat: így hat a forgalomra

Felújítják a Hajógyári-sziget fő megközelítési útvonalát jelentő K-hidat. Az eredetileg ideiglenesnek szánt szerkezet teljes körű rekonstrukciójára a Budapest Közút Zrt. pályázatot írt ki, a kivitelezés pedig várhatóan 2026 őszén indulhat.