Sarah Jessica Parker, a földönkívüli

Olvasási idő kb. 2 perc

Érthetetlenre maszkírozták Sarah Jessica Parkert a Harper's Bazaar címlapján. Ön szerint is túlzás vagy csak egyszerű Photoshop-baki?

Valami nagyon nem stimmel a Harper’s Bazaar háza táján mostanság. A múlt hónapban Anne Hathaway fél arca kapott photoshop-sztrókot a magazin címlapján, ám ahelyett, hogy a szerkesztők tanultak volna a korábbi túlkapásból, máris újabb áldozatot szedtek maguknak, méghozzá Sarah Jessica Parkert.

Bár köztudott, hogy Parker tényleg nem állt ellen a botox csábításának, és minimálisan meg is változott tőle az arcszerkezete, azért a magazin címlapja teljesen természetellenes képet fest róla.

A színésznő a kínai kiadás márciusi számának címlapján tündököl….ne, ha az arca nem lenne szétnyújtva, mint a rétestészta, és nem csináltak volna neki vágott szemeket. A 47 éves SJP egyáltalán nem hasonlít magára a fotón: arcát mintha fényes viaszból öntötték volna, teljesen tükörsima, és ha ez nem volna elég, a precíz fotós még a kezéről is leszedte a „felesleges” ráncokat, itt viszont korántsem lett annyira feltűnő a végeredmény. Hab a tortán, hogy szerencsétlen Parker szemei már majdnem a feje tetején vannak, ráadásul fele akkorák, mint azt a Szex És New York 6 teljes évadján keresztül megszokhattuk. Valami nagyon nem stimmel.

Fotó: címlap

Értjük mi, hogy a nagy presztízsű magazinok kizárólag a tetőtől-talpig tökéletes, ránctalan, sugárzó és vékony alanyokkal kívánnak dolgozni és promózni, de a túlzott- és félresikerült photoshop-használattal ennek pont az ellenkezőjét érik el. Mióta a képet nyilvánosságra hozták, folyamatosan gúnyt űznek belőle a neten, a magazint átkeresztelték Harper's "Bizarre"-ra, Parkert pedig földönkívülihez hasonlítgatják. Kiváncsiak vagyunk, vajon SJP mit szól az egészhez, annyi viszont biztos, hogy ha csak a szemek alapján kellene eldöntenünk, melyik celeb van a képen, mi is inkább Joan Riversre voksolnánk. Ön szerint milyen lett a címlap: menő vagy ciki?

Múzsák a csók után könyv

Múzsák a csók után

Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.

Rendeld meg a kiadó oldalán kedvezményesen!

hirdetés

gr
gr
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Önidő

Ismered az Árpád-ház női leszármazottait?

Az Árpád-ház női leszármazottai külföldön ismertebbek, mint hazánkban. Nem véletlenül, hiszen míg itthon „csupán” leánygyermekek voltak, későbbi hazájukban uralkodófeleségekké, apátnőkké, olykor szentekké váltak. Közülük válogattunk kvízünkhöz. Te tudod, kik voltak?

Testem

Sürgősségi fogamzásgátlás: így működik valójában az esemény utáni tabletta

Az esemény utáni tablettát sokan még ma is „kémiai abortuszként” emlegetik, pedig a tudomány szerint ez az elnevezés biológiailag teljesen hibás. A sürgősségi fogamzásgátlás nem a megtermékenyített petesejtet támadja, hanem a hormonok nyelvén beszélve egyszerűen „elhalasztja” a peteérést, amíg a veszély el nem múlik. Mi zajlik le a női szervezetben a tabletta bevétele után, és miért kulcsfontosságú az időfaktor a nem kívánt terhesség megelőzésében?

Offline

Melyik hegység csúcsa a Matterhorn? Hegyek nehéz kvíze

Földrajzórán nem csak a hazai tájakat kellett ismernünk, gyakran még vaktérképen is be kellett jelölnünk a határainkon kívül fekvő nevezetes helyeket. Kvízünkben ezúttal Európa ismert hegységeivel kapcsolatos tudásod tesztelheted.

Testem

Ha ezeket eszed, megnő a korai halál esélye

Az ultrafeldolgozott élelmiszerek szerepe az étkezésben egyre nagyobb, mivel könnyen elérhetőek, olcsók és sokáig eltarthatók. Azonban egyértelmű összefüggés mutatható ki ezen ételek fogyasztása és a megnövekedett szív- és érrendszeri kockázatok, valamint az ezekből fakadó korai halálozás között.

Offline

Kijátszotta a cenzúrát: titokban tanította feminizmusra a lányokat a szocializmusban a magyar írónő

A Kádár-korszakban a cenzúra mindent látott és mindent ellenőrzött, de volt egy terület, amit a rendszer bürokratái mélyen lenéztek és elhanyagoltak: a lányregényeket. Ezt a zseniális kiskaput használta ki Kertész Erzsébet, a „Csíkos könyvek” koronázatlan királynője. Miközben a kultúrpolitika azt hitte, a szerző csak ártatlan, romantikus történetekkel szórakoztatja a kislányokat, ő valójában a legkeményebb feminizmust, a női egyenjogúság és az önmegvalósítás eszméit csempészte be a gyerekszobákba Hugonnai Vilma vagy Szendrey Júlia sorsán keresztül.