Mellrákot diagnosztizál a csodafehérnemű

Olvasási idő kb. 2 perc
Google Állítsd be, hogy a Dívány az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervek szerint Európában 2013-ban, az Egyesült Államokban pedig 2014-ben kezdik forgalmazni majd a terméket.

Ma már nemcsak okostelefonok, hanem okosruhák is vannak, amelyek sokkal többet tudnak egy egyszerű anyagdarabnál. Talán nem meglepő, hogy a mellrák elleni küzdelem havában számolt be a Daily Mail egy nevadai cég, a First Warning Systems fejlesztéséről. Ők ugyanis egy olyan melltartót szeretnének piacra dobni a közeljövőben, amely segít kellően hamar felismerni a rákos elváltozásokat a női mellben. A tervek szerint Európában 2013-ban, az Egyesült Államokban pedig 2014-ben kezdik majd el forgalmazni majd a terméket, amelyre a mellrák elleni küzdelem  Részletek a hajtás után!

Az új termék bevezető videójában elhangzottak szerint évente közel egymillió nőnél diagnosztizálnak mellrákot, és sajnos több mint 400 ezren bele is halnak a betegségbe. Állítólag minden nőnek átlagosan 12 százalék esélye van arra, hogy invazív mellrák alakuljon ki nála. Szakemberek szerint továbbra is a korai diagnózis a leghatásosabb fegyver, ám a videóban elhangzik, hogy 9 mammográfia után 43,1 százaléka az esélye annak, hogy hamis pozitív eredményt kapunk. Hozzáteszik, a negyven év alatti nők szervezetében sokkal gyorsabban terjeszkedik a rák és sokkal nehezebb észlelni a tumorokat.

A legtöbb daganat állítólag 4 centiméteres, amikor eltávolítják és ezt a méretet nagyjából 12 év alatt éri el. Az egy centiméteres daganatokat egyébként már mi is ki tudjuk tapintani önvizsgálat során, a mammográfiával foglalkozó szakemberek közül pedig vannak, akik már egy 0,2 cm átmérőjű tumort is észrevesznek – hangzik el a videóban. Ám a fiatalabb nőknél a sűrűbb mellszövet miatt nem annyira hatásos ez a módszer. Az MRI ugyan bizonyos esetekben ennél jóval kisebb daganatokat is kimutat, de a cég szerint ez sem a legjobb módszer.

Mint elmondják, a rákot okozó mutációs sorozat kezdete után három évvel már több mint 10 millió rákos sejt van a szervezetünkben, amelyeknek a „növekedéshez” természetesen új vérereknek kell kialakulnia. A rajtuk keresztül folyó vérnek pedig egyedi hőlenyomata van, és ezt érzékeli a  First Warning Systems melltartója. A hi-tech fehérneműben elhelyezett érzékelők adatait különböző, állítólag nagyon megbízható algoritmusokkal értékelik ki, mi pedig laptopunkra vagy valamelyik más kütyünkre megkapjuk a végeredményt.

A MedCity News szerint egyébként nem a First Warning Systems az egyetlen cég, ami azon dolgozik, hogy ki lehessen váltani a régebbi módszereket, és kevésbé fájdalmas, kényelmetlen, ám pontosabb technológiákkal pótolják ezeket. A First Warning Systems termékét három klinikai vizsgálatnak vetették alá 650 résztvevő segítségével, és a tervek szerint még egy tesztre sort kerítenek majd.

Elveszett harmónia

Elveszett harmónia

Megrendelhető a Dívány új könyve, az Elveszett harmónia, melynek segítségével megértheted, hogy a széthullás nem a vég, hanem a kezdet. Tóth Réka Ibolya saját módszerével mutatja meg, hogy a harmónia nem elérhetetlen vágy, hanem az az alapállapot, amelybe te is visszakerülhetsz. Önmagad megértése, valamint a QR-kóddal elérhető meditációk és testtudatos gyakorlatok segítenek a gyógyuláshoz vezető útra lépni, így megszabadulhatsz az ismétlődő mintáktól és a régi szenvedéstől.

Keresd a könyvet az Inda Press Kiadó kínálatában!

hirdetés

Dívány ‎
Dívány ‎
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Életem

Inkasszózni kezdték a magyar Revolut-számlákat: mire lát még rá a NAV?

Megindultak az első inkasszó kezdeményezések a Revolut-számlák kapcsán, amit több végrehajtó cég is megerősített. Ez ezt jelenti, hogy a fintech szolgáltatóknál vezetett számlák sem elérhetetlenek a végrehajtási eljárásokban. A NAV a külföldön bejegyzett bankoktól automatikusan, évente kap adatokat, amelyeket összefésül a magyar adóbevallásokkal, így a hivatal meglepően sok dologra lát rá.

Mindennapi

Brutális drágulás jöhet az élelmiszereknél: az aszály tönkretette a kukoricát

Rendkívüli szárazság sújtja a Hajdúságot, ahol a gazdák beszámolói szerint a kukoricatermés sok helyen a nullával lesz egyenlő. Mivel ebben a kritikus időszakban nem volt elegendő csapadék, a csövek hiányosak maradtak, a növények elszáradtak, szélsőséges esetben pedig a teljes állomány tönkrement. A gazdák egy része kényszerből vágja le a növényeket, hogy azokat silózva, takarmányként próbálja meg értékesíteni.

Életem

Milyen vizet ihat a kutya? Veszélyes lehet, ha rosszul választasz

Ahogyan számunkra sem mindegy, milyen vizet iszunk, a kutyánk esetében is érdemes jól megválasztani, mit adunk neki. Az ásványvíz nem ideális neki, a desztillált víz vagy a pocsolya, medence vize pedig komoly veszélyeket is rejthet. A csapvíz vagy a tiszta forrásvíz tökéletes megoldás, emellett azonban az is fontos, hogy rendszeresen cserélve legyen, illetve az itatótálat is naponta mossuk el.

Édes otthon

Így tisztítsd ki a büdös mosógépet: a penész ellen is hatásos ez a házi módszer

A mosógépből eredő dohos, állott szag kialakulásáért a penész vagy a megtelepedő baktériumok a felelősek. Ezek szaporodásához a nedves környezet elengedhetetlen, a megjelenésüket is úgy akadályozhatjuk meg, ha gondoskodunk a lehető legkevesebb nedvességről: a ruhákat nem hagyjuk állni a gépben, mosás után pedig az ajtót és az adagolót nyitva hagyjuk, ha szükséges, áttöröljük.

Testem

Ezzel a vizsgálattal már 45 évesen kiderülhet az Alzheimer-kór kockázata

Az Alzheimer-kór az időskori szellemi leépülés, a demencia leggyakoribb oka, amely világszerte milliók életét nehezíti meg. A betegség legnagyobb tragédiája, hogy mire a jól ismert, súlyos tünetek megjelennek, az agyban már évtizedek óta visszafordíthatatlan folyamatok zajlanak. Egy friss, áttörést hozó kutatás azonban azt mutatja: egy egyszerű vérvizsgálat segítségével már akár 45 éves korban is előrejelezhető lehet a betegség kockázata.

Offline

Kakasfej, kígyótest és halálos tekintet: ez a szörny tartotta rettegésben Bécset

Bécs macskaköves, romantikus utcáin sétálva a legtöbb turistának a pompás barokk paloták, a fenséges Sacher-torta és a lágy keringődallamok ugranak be. Ám a császárváros sötét, középkori múltja egy egészen hátborzongató legendát is őriz. A Schönlaterngasse 7. számú háza előtt elhaladva egy furcsa, kőből faragott lény szobra díszíti a homlokzatot, amely a hiedelem szerint a 13. században az udvar mélyén rejtőzve mérgezte meg a gyanútlan bécsieket.

Világom

Rákóczi száműzetésének házát a szomszédunkban is megnézheted – nem kell Rodostóig utaznod

Ha a Rákóczi-szabadságharc végóráira és a bujdosók sorsára gondolunk, szinte mindenkinek azonnal a törökországi Rodostó és a Márvány-tenger partja ugrik be. Mikes Kelemen szomorú, mégis gyönyörű levelei óta a fejedelem száműzetésének utolsó állomása valóságos zarándokhellyé vált a magyarok számára. Kevesen tudják azonban, hogy nem kell feltétlen repülőjegyet váltani Isztambulba, ha át akarjuk élni a száműzöttek mindennapjainak hangulatát: elég átlépni a határt, és Kassába látogatni.

Offline

Nemzeti kincsnek hiszik a szlovének, pedig magyar cukrász találta ki a bledi krémest

Ha az ember a festői Bledi-tó partján sétál, szinte kötelező program, hogy beüljön az egyik patinás kávézóba, és kikérjen egy szeletet a helyiek büszkeségéből, a bledi krémesből (blejska kremna rezina). A szlovének saját kulturális és gasztronómiai örökségükként kezelik ezt a fenséges, vaníliás-tejszínes édességet. Ám ha kicsit a recept és a történelem mögé nézünk, kiderül a nagy titok: a legendás desszertet valójában egy magyar cukrászmester alkotta meg.

Mindennapi

Meglepő ellenőrzésbe kezd a fogyasztóvédelem: a magyar nyelv használatát vizsgálják

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a kormányhivatalokkal együttműködve idén is célzottan ellenőrzi a nyelvvédelmi előírások megtartását a hazai médiapiacon. A vizsgálatok a magyar nyelven kiadott sajtótermékekre, a magyar nyelvű rádió- és televízióműsorokra, a szabadtéri reklámhordozókra, valamint az üzletekben és kirakatokban elhelyezett, fogyasztókat tájékoztató közleményekre terjednek ki.